Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Évekig hallgattam, hogy...

Évekig hallgattam, hogy szokjál le a cigiről, de mindig csak legyintettem. Most viszont tényleg szeretnék leszokni, de nem tudom hogyan kezdjem el! Többi lent?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, akkor kezdtem el cigizni, amikor középiskolába kerültem, szóval lassan 10 éve :S 3 éve elköltöztem otthonról, akkor még csak fél dobozzal szívtam,viszont azóta sajnos felment napi 1 dobozra, de valamikor már kicsit több is, mint egy doboz. Kezdek láncdohányos lenni, mindig rá kell gyűjtanom, ha unatkozom, ha ideges vagyok, ha megyek valahová, ha várok egy buszra, mindig. Munka közben már szinte görcsölök, hogy mikor fogok tudni rágyújtani. Na, ennek szeretnék véget vetni, csak nem tudom, hogy honnan kezdjem. Félek, hogy nem lesz elég kitartásom. Hallottam már tapaszról, mágneses biorezisztenciás kezelésről, elektromos cigiről, stb. Tapasztalat valamelyikkel kapcsolatban? Nektek hogy sikerült leszoknotok?
2011. nov. 30. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Én 2 dobozzal szívtam 20 éven át. Egyik nap, mikor este 6-ra elfogyott a második doboz is, elhatároztam, hogy le fogok szokni. Azóta nem gyújtottam rá. Ennek 1,5 éve. Adag csökkentéssel nem fog menni. Ne helyettesítsd semmivel, se rágó, se kaja, se pia. Első 5 nap erős, de utána sima ügy. Sokkal könnyebb, mint gondoltam.
2011. nov. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Én bizony adag csökkenéssel szoktam le 20 év után napi másfél dobozról. De nem az a lényeg, hogy ki milyen módon, hanem, hogy egyáltalán le akar szokni. Ez már félsiker!

Gondolkodj napokig rajta, hogy le akarsz szokni. Kérdezd meg magadtól, hogy tulajdonképpen miért is akarsz leszokni?/oka bőven lesz/. Olvassál róla ismereteket a neten. Ismerd meg az elvonási tüneteket és érdeklődj utána, hogyan tudod elkerülni vagy csökkenteni a tüneteket. kezdj el sportolni valamit. Nem kell versenyszerűen, de rendszeresen. Sok folyadékot igyál és szedj C vitamint. Tapasztalatomból írom, hogy a kezdeti rossz érzés és az elvonási tünetek EL FOGNAK MÚLNI!! Hajra és kitartás!!

2011. nov. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Egyik napról a másikra egyáltalán ne gyújts rá, és kész, csak ennek van értelme, a szüleim nagy dohányosok (30-25 évig szívták) voltak, jó egy hónapig nehéz volt nekik nagyon. Répát rágcsáltak, ettek, sétáltak, kávéztak helyette, nem tudtak a kezükkel mit kezdeni.Híztak egy kicsit, aztán amikor elmúlt a nehéz időszakuk büszkék voltak magukra.

Utólag kiszámolták, 2 autót vehettek volna belőle.

Kitartás!!

2011. nov. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Sokan nem szeretik, ha nem egyezik a véleményük a másokéval és lepontozzák azt. Ezt megtettem én is, én is tudok lepontozni...sok hülye fas2
2011. nov. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ehhez gratulálok neked. (:
2011. nov. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szia, szerintem is az a célra vezető ha megkeresed magadban azokat az érveket amik a mellet szolnak , hogy te nem akarsz többet dohányozni. (büdös, nem szeretik a a fiúk lányok, drága, némely helyzetekben ciki is ha dohányzol stb.)És mikor jön egy olyan alkalom amikor könnyebben tudod nélkülözni a dohányzást(síelés, nyaralás, szülőknél karácsonyozás)egyszerűen többet nem gyújtasz rá.
2011. nov. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szia. Én is kb 10 évig dohányoztam, és egyszercsak úgy döntöttem hogy nem gyújtok rá többet és azóta sem cigizek. Szerintem így a legjobb lerakni a cigarettát. A tapasz meg a rágó, ezek nem hiszem, hogy beválnának, hiszen nemcsak a nikotin miatt gyújt rá az ember, hanem a mozdulat hiányzik. Amikor beülsz valahova meginni egy kávát a barátokkal, vagy ha elmész bulizni és iszol valami piát akkor mindíg kell a cigi...én legalábbis így voltam vele. De ha tényleg le akarsz szokni akkor határozd el, hogy többet nem gyújtasz rá és kész. Sok sikert neked!!
2011. dec. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"mindig rá kell gyűjtanom, ha unatkozom, ha ideges vagyok, ha megyek valahová, ha várok egy buszra, mindig. Munka közben már szinte görcsölök, hogy mikor fogok tudni rágyújtani."


Látod, kedves kérdező, magadon érzed a rászokás folyamatát.

Pedig Te is így kezdted, akár a többiek, akik megkérdezik itt, hogy ugye napi 1-2 gyenge, és rózsaszínű cigi ugye nem káros?

Az nem ám, de nem állsz meg ennél. És ez már igenis káros.

2011. dec. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én is ezzel küszködöm most éppen,és tudom hogy nem könnyű de nem lehetetlen!TISZTELET AZOKNAK AKIK LETETTÉK!!
2011. dec. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!