Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Le tudok rola szokni?

Le tudok rola szokni?

Figyelt kérdés

bocs,h ide irom,de sürgős:(

16vagyok,és dohanyzok. nem napi szinten,kb egy-két hetente szivok el egy szal női cigit.de van h kettőt.

most is titokban elszivtam felig egyet a szobamban. szuleim alszanak.

sajnos gyenge picit a majam. és van h a haverokkal kethetente picit bepialunk,de nem nagyon.

fu tudom,h nagyon hulye vagyok,de nem kell most lehordani.

annyira hulyen erzem magam,h ennyire jol erzem magam,mikor ilyen karos dolgokat fogyasztok...igy magamnak szegyenlem a pofam . mennyire karos ez igy a szervezetemre?

jaj és tudom,h milyen hulye vagyok,h meg azt a fel szal cigit el akarom szivni ma... de..ugye lehet meg egyszer meggyujtani?:D

x(( grr,ugy utalom magam

16l


2011. júl. 7. 22:47
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

ok,ok ugy döntöttem,h ezt a fel szalat elszivom,utana mar csak ugyis 2szal cigim marad,és mar tenyleg többet nem:)

és ha mondjuk igy iszok,h kethetetnte 1-2feles,akk az kb mennyi utan lesz nagyon karos? mert arrol nehezen tudok lemondani. nem vagyok alkoholista,csak igy a tarsasaggal szoktunk inni:/

2011. júl. 7. 22:59
 12/19 anonim válasza:
Nézd, nincs ilyen, hogy x pohárig OK, utána káros. Ha beteg vagy, akkor minden pohár káros, és ha a társaságod ezt nem érti meg, nem a barátaid, és nem kellene, hogy velük lógj. Pia nélkül is lehet magad jól érezni, ha nem tudsz róla lemondani, gondolkozz el róla, hogy milyen lesz, ha a szüleidnek kell RÓLAD lemondania.
2011. júl. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Kieg: pl saját szülinapodon, szilveszterkor, stb megihatsz EGY v KÉT pohárral, de ne 90%-os szeszt, és ne is túl gyakran. Sztem semmiképp se kéthetente. Az előző hozzászóló voltam.
2011. júl. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
oké,majd igyekszem. nem a barataim kenyszeritenek,semmi ilyesmi,én önszantambol iszok. amugy kiskoromban volt sargasagom...azert gyenge picit a majam,de szedek gyogyszert
2011. júl. 7. 23:13
 15/19 anonim válasza:
A gyógyszereket is a máj bontja le, hiába arra szeded a gyógyszert, az maga is gyengíti, stb. Vigyázz rá nagyon...
2011. júl. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Cigiről szépen apránként szokj le, pl először havonta 1 szál, aztán havonta 2 szál, aztán már ki is lehet dobni a cigit, a piálásról meg annyi a véleményem, hogyha pl havonta megiszol 1 sört, vagy esetleg ha olyanok a szüleid, hogy néha megkínálnak egy kis borral, annyit még szabad, de hogy 2 hetente bepiálsz, az is árt. Ha még nem szoktál rá annyira, egyszerűbb lesz leszokni.
2011. júl. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Timó320 válasza:
Azonnal fejezd be mind a kettőt, nem tűnik úgy, hogy súlyos függő lennél, előtted az élet, de minden cél elérésének alapja az egészség. Én láncdohányos voltam,és elég rendszeresen ittam. Nem a mennyiségtől függ, hogy függő leszel-e, hanem a személyiségedtől, és hogy mi az igazi oka annak, hogy iszol. Ha hiányzik a pia mikor a haverokkal vagy, az már nagyon jó út afelé, hogy függő legyél. Utána azért fog kelleni, hogy megnyugodj, jönnek a vizsgák, a nagybetűs ÉLET, akkor kell majd a feszültségoldáshoz is. Hidd el, tapasztalatból beszélek,jobban jársz, ha most abbahagyod. Még én is szerencsés, vagyok, hogy viszonylag fiatalon észhez tértem, de már most lelkiismeret-furdalásom van, hogy mit ártottam magamnak, kevesebb ráncom lenne, nem fájnának a lábaim, nem fulladnék meg, mire felmegyek az első emeletre, és át tudnám aludni az éjszakákat. Szánalmasak azok az emberek, akik a gyógyszertárban hagyják a fél fizetésüket, de bemesélik maguknak, hogy nem a cigi miatt bénultak le, kaptak agyvérzést, vagy infarktust, vagy nem a pia miatt ment tropára a májuk. Gáz...... Ha heti két szál cigiről egyébként már nem fokozatosan kell leszokni, hanem egy az egybe letenni. Én fokozatosan szoktam le, és a heti kettő volt az, ami után teljesen abbahagytam. Utána már nem szabad rágyújtani, mert visszaszoksz. De ha beteg a májad kezdd inkább a piával, és ha az már nem hiányzik, utána mehet a cigi. Mindent bele, ha akarod sikerülni fog!!!
2011. júl. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Helyes és jó döntés!

Ha már elhatároztad hogy szeretnél a függőségtől megszabadulni az jó hozzáállás.

Szerintem meg fogod tudni csinálni, ha nem az első akkor a második harmadik stb próbálkozásra. Nem szabad feladni ha elsőre nem sikeül, hanem aztmondani akkor is meg fogom csinálni.

Türelmesnek kell lenned mindeképp.

Az elején elképzelhető hogy ingerült leszel stb de ki fogod bírni, úgy álljál hozzá hogy ki akarod bírni.

Nagy önfegyelem és önuralomra lesz szükséged, de meg tudod csinálni hidd el, bízz magadba hogy erős vagy.

Sproltolj sztem, kondi bicaj futás úszás bármi jó.

Esetleg játszál a gépen cs, ut, flatout2.

Vagy gitározz az is le tudja kötni az embert.

Amikor úgy érzed hogy beadnád a derekad nézd meg ezket a linkeket és legyél elszánt, te sokkal erősebb vagy mint az bűzrud, te fogysz kijönni ebből győztesen és kész, nem fogja az élted minden egyes percét uralni, újra olyan lesz mint régen.

[link]

[link] videót is nézd meg

[link] olvasd ezeket figyelmesen végig.

Haverokat is ezekkel szoktam bíztatni.

Remélem tudtam segíteni.

2011. júl. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem is vagy rászokva a cigire :D csak tegyél annyit hogy nem cigizel és kész.Aki leszokóban van annak az első pár nap vagy 1-2 hét a legrosszabb de ha te 1-2 hetente cigizel akkor gondolom csak azért mert a haverok is.Akkor lennél rászokva ha mindennap cigiznél.
2011. aug. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!