Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi az értelme a szivarozásnak?

Mi az értelme a szivarozásnak?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy a szivarfüstöt nem szokták letüdőzni, ergo nem is jut nikotinhoz a szervezet. akkor meg mi értelme van?
2011. máj. 14. 23:49
 1/9 A kérdező kommentje:
főként szivarosok véleménye érdekel, egészséghuszárok off!
2011. máj. 14. 23:49
 2/9 Pinocchio ***** válasza:
100%
Én úgy tudom ízlelni kell a füstjét a szájban.
2011. máj. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ízlelni kell igen, de nikotin jut a szervezetbe, a szájban lévő nyálkahártyán át. Szerintem egészségesebb mint a cigi.

Jó relaxáló tevékenység.

2011. máj. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
értem, köszi!
2011. máj. 15. 00:04
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

Semmi értelme nincs, ahogy a dohányzásnak sem.


Mi értelme függeni valamitől? Az önuralmat kellene elsajátítani, és nem függeni bizonyos szerektől..

2011. máj. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Phoney ***** válasza:
96%

Kérdező, te szerintem még nem szivaroztál.


Mikor elszívtam az első szivaromat (nem is volt túl nagy) egy felüljárón, úgy bevágott a nikotin, hogy 20 centis léptekben tipegtem haza. Ennyit a hatásáról. Kapsz eleget szájon át is.


Másrészt, egy minőségi szivar olyan ízléményt tud nyújtani, amit egy cigaretta sosem tud beérni. Persze egy cigi is lehet úgymond finom, mondjuk úgy 1500 Ft/20 szál környékén vettem már olyat.


Rászokni persze nincs értelme, ahogy semmi másra sincs...

2011. máj. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
pontosan. heti egy szivar egy jó pohár italkával nem lehet rossz:)
2011. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A szájnyálkahártyán keresztül is felszívódik a nikotin, és egy duplakoronás szivarban van 200 mg, úgyhogy elég komoly headshot :-) Emellett (ha jó), igen komoly ízélményt nyújt, és ez többet ér, mint a nikotin amit kapsz. Természetesen a szivar és a pipa élményét ez a 2 hatás együtt adja, azért az íz önmagában nem a teljes szivarélvezet...
2011. nov. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 yabanjin válasza:
A szivarozás nem a nikotinról szól,bár az is jut a szervezetbe,hanem az ízekről,illatokról,és egyfajta"meditáció"
2014. aug. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!