Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi a károsabb? Vizipipa vagy...

Mi a károsabb? Vizipipa vagy a cigaretta?

Figyelt kérdés
Bocs hogy ha rossz ez a hely ahova irtam de ezt találtam legjobb helynek..Tudom vol 10 ilyen kérdés de egyikben sem került ki konkrét válasz ahány válaszoló annyi vélemény:S TAlán itt kiderül
2009. febr. 21. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Bizonyos kutatások szerint a vízipipa.
2009. febr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
76%
Elvileg a vízipipa, mivel abban általában nem szokott lenni füstszűrő. De ha kb. heti egy alkalommal pipázol és a többi napokon meg dohányzol, egyértelmű, hogy a cigi károsabb. Ne vidd túlzásba a pipázást (ne cigizz) :-)
2009. febr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
76%
A kátrány az, ami lerakódik a tüdőben, a nikotin elvileg órák alatt kiürül, ezért sztem a vizipipa nem "annyira" káros. De inkább ne csináld!!!!
2009. febr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Hello!


A vízipipa folyadékja nem szûri ki a nikotint a dohányfüstbõl!

A vízipipázásnál használt dohány mennyisége lényegesen meghaladja az egy szál cigarettában lévõ dohány

mennyiségét. Egy vízipipázás általában 30-60 percen át tart. Egyetlen 45 perces vízipipázás során egy személy

átlagosan percenként kétszer, összesen mintegy 100 alkalommal szív bele a vízipipába!

Mérések bizonyítják, hogy egyetlen 45 perces vízipipázás hatására a vér nikotintartalma a 60-szorosára nõ, a

nikotin bomlásterméke, a kotinin is ugyanilyen nagy mennyiségben mutatható ki a vérben a vízipipázás után. A

nyálban kimutatható nikotin és kotinin tartalom még ennél is nagyobb mértékben emelkedik: a nikotintartalom a 600-

szorosára, a kotininé pedig mintegy 300-szorosára nõ egyetlen vízipipázás során!


Szerintem inkább "csak" cigarettázz!

ezt se mondta még senki mi?

hello

2009. febr. 25. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták már, a vizipipa károsabb.


Szubjektív vélemény: Minden füst iszonyat káros. A különbség tényleg inkább az elégetett dohány mennyiségével mérhető, és, hogy van-e szűrő v. nincs!

2009. febr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%
öhömm.. vitatkoznék hogy meik a károsabb... ugyanis nem feltétlenül a vizipipa... én próbáltam mind2őt.. és meg kell hagyni a cigi sokkal rosszabb büdösebb, joban köhögsz tőle és igaz van füstszűrő de az kis mennyiségben szűri meg a füstöt és nagyon sok nikotin és kátrány jut le a tüdőbe (ha meg nem tüdőzöd le szájrákot kapsz) a vizipipa viszont minél nagyobb és hosszab a szívó cső és a káros anyagok nagy része lerakódik még a csőben igaz az viszont h több CO2 jut a szervezetbe... tehát az is káros... de közel sem annyira mint a cigi...
2009. márc. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%

Ti bolondok vagytok xD Fogadok aki ilyeneket ír 1x sem szívott soha vizipipát,sőt cigit se.Hogy ne szűrné meg a füstőt?Szerintetek víz minek van a vizipipába viccből?

A füst1x átmegy a vizen és mivel hosszú utat tesz meg az legtöbb káros anyag már akkor lerakódik amikor kijönne a csövön,itt alapból nedves dohűnyt szívunk ami nemég szénné mint a ciginél csak kicsit felmelegszik de még ki se szárad,átáramlik rajta a meleg levegő.Nikotin van benne,de sokkal kevesebb mint a cigibe.Kátrány nincs mivel itt nem szívjuk el a papírt.(Mint ahogy a ciginél)De én kérdem ha nemég el a dohány akkor hogy is lenne már olyan káros??

na ennyit erről

2009. dec. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Széles körben elterjedt tévhit, hogy a vízen átáramló füst teljesen kátrány- és nikotinmentessé válik, így belégzése igazából ártalmatlan. Ezt az elgondolást cáfolják a WHO adatai, melyek szerint egy pipázás alkalmával (ilyenkor akár egy-másfél óráig is ég a dohány) annyi füst jut a szervezetbe, mint száz filter nélküli cigaretta elszívásakor."

"Egy, a közelmúltban készült francia tanulmány is arról tanúskodik, hogy a vízipipa sokkal ártalmasabb, mint a cigaretta. A laboratóriumi mérések szerint egyetlen vízipipa elpöfékelése során annyi szénmonoxid keletkezik, mint 15-52 szál cigaretta füstjében, a kátránytartalom pedig 27-102 cigarettáénak felel meg."

[link]

National Geographic!!!!!

2010. okt. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ArankaAry válasza:
2011. jún. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!