Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek be tudják tartani?...

Szerintetek be tudják tartani? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A két legjobb barátnőm sajnos cigizik. Napi kb. 3 szál. Nagyon aggódom értük, már szinte mindent megpróbáltam, hogy leszoktassam őket, de rájöttem, hogyha ők nem akarják, akkor én bármit csinálhatok, akkor sem fognak elszokni. Csak attól félek, hogy ez az adag hamarosan dobozokra fog váltani. :S Azt mondják, hogy nem fognak többet szívni, és ha szükséges lesz, le tudnak majd szokni. Na ez az amit én nem tudok elhinni. Szerintetek?

Egyébként két 15 éves lányról van szó. Nagyon jól tanulnak, komoly terveik vannak a jövőre nézve. Nem is azok a plázar*banc stílusúak, lehet velük komolyan beszélni.


2011. jan. 23. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is 15 évesen szoktam rá. Nem is tettem le 8 évig. Utána igen, mert le kellett. Eltelt 7 év, nem gyújtttam rá többet. Ettl függetlenül borzalmasan sajnálom azt a 8 évet amit dohányosként töltöttem. A pénzt is, az egészségemet is.
2011. jan. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd inkább őket. Lehet, hogy azért is szívják mert téged idegesít. Egy kis ideig ne piszkáld őket, hogy szokjanak le. 3 szál az még nem sok. Nem kerültek új társaságba? Nem ismerkedtek meg olyan gyerekeket akik cigiznek? Hátha csak menőzésből csinálják. Ezt kérdezted már?


:)

2011. jan. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Aki napi 3 szálat szív, az nem függő. Gondolom le sem tüdőzik. Nyilván csak menőzésből csinálják. Egyébként 15 évesen én is kb. ennyit szívtam, de ahogy te is mondod, idővel ez napi 2 dobozra fokozódott. Próbálj meg beszélni velük. Az, hogy mennyire egészségtelen, nem fogja őket érdekelni. Inkább csináld ezt: amikor vásárolsz magadnak valamit, ruhát, vagy egyebet, dicsekedj el vele, és mondd el, hogy mennyibe került. Utána pedig azt, hogy ha ők sem vettek volna cigit, akkor most ők is vehetnének maguknak jó kis dolgokat. A pénz majd megfogja őket.
2011. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Aki napi egy slukkot is szív, és nem bírja ki nélküle, az függő. Gimi első osztályában kezdtem cigizni, mert menő volt, ez 18 éve volt. Azóta sem tudom letenni, észre sem vettem anno, hogy függő lettem. Pontosan úgy lesz, ahogy írod, a napi 3 szálból 10, aztán egy doboz. Bár nekem lettek volna ilyen barátaim, akik megpróbálnak mindent, hogy ezt megakadályozzák. Nyugodtan olvasd fel nekik, amit írtam. Ha így folytatják, soha nem fognak megszabadulni a cigitől. Én vagyok a tuti rossz példa.
2011. jan. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, napi 3 szál viszonylag még nem sok, de ebből több lesz, szinte biztos vagyok benne. És hiába beszélek velük, bármi mondhatok, mintha a falaknak beszélnék...Olyan rossz érzés, hogy én csak jót akarok, ha már nekik nincs annyi eszük, és figyelembe se vesznek.

Amúgy kilencedikesek vagyunk, és a volt osztályuk miatt kezdtek el ők is cigizni. Ők egy suliból jöttek, én pedig egy másikból, de már ismertük egymást előtte is.

2011. jan. 25. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!