Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek ez mennyire...

Szerintetek ez mennyire ártalmas, káros?

Figyelt kérdés
Egyik munkatársam, sokat beszélgetek vele,és érdekel a téma, de nem vagyok annyira otthon ezekben. 10hetes terhes, és most tudta letenni a cigit. Vagyis nem rendes cigit szívott, hanem azt a glot. Aztmondják az annyira nem káros mint a sima cigi. Szerintetek kell aggódnia, hogy lesz valami baja a babának? Lehetséges ez? Azért is érdekel mert régen rengeteg nő végig dohányozta a terhességét, később tudták meg, hogy terhesek. Szóval ez a glo szerintetek okozhat valami bajt?

aug. 26. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Az égés nélküli dohánytermékek valóban kevésbé károsak, hiszen nem ég el a papír, ami a kátrányt juttatja a szervezetbe. De attól függetlenül tele van még káros anyaggal. Alapból a nikotin nagy mennyiségben káros és a többi dologról ne is beszéljünk. Terhesen meg pláne az.
aug. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az is káros, csak nem teljesen ugyanazért. Nikotin ugyanúgy van benne, az káros a fejlődő magzatra. És vannak benne olyan anyagok, ami meg a sima cigiben nincs.

De nyilván sokan nem tudják még, amikor megfogan, hogy terhesek. Ha most abbahagyja és nem fog dohányozni a terhessége alatt, akkor nem hiszem, hogy emiatt gond lenne.

aug. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Erős dohányosnak károsabb ha egyből elhagyja. Már így is sokat tett a baba érdekében, hogy legalább 10 hetesen letette.
aug. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

"Erős dohányosnak károsabb ha egyből elhagyja."


Szerintem ez csak egy gyakori belemagyarázás. Legalábbis én 16 év kemény dohányzás után egyik napról a másikra hagytam abba, az égvilágon semilyen fizikai tünetem nem volt - mármint a pozitívakon kívül.


Amúgy azzal egyetértek, hogy nem dől össze a világ, ha tíz hétig dohányzott, a lényeg, hogy leállt vele.

aug. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem dohányzom, csak olyan helyen dolgozom, ahol foglalkozunk ilyen kismamákkal. A nikotinfüggőség mértéke határozza meg.
aug. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!