Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tapasztalt szivarosok, miért...

Tapasztalt szivarosok, miért lehet ez? Rosszul tárolom a szivarjaimat?

Figyelt kérdés
Idén elkezdtem szivarozni hobbi szinten, hetente elszívok egy belépő kategóriás szivart. Eddig kb 7-8 féle szivart próbáltam ki. Nemrég vettem egy 72%os Bovedát. Betettem egy ételes hordó dobozba ami jól zár. A szivarokat kiszedem a celofánból és így tárolom őket. Ami érdekesség, hogy korábban nem tapasztaltam ilyet csak a bovedás tárolás után, hogy 4ből 3 szivar nem szelelt jól, nehezen égett. Hosszú lenne felsorolni pontosan a tipusokat, átlagosan 1300-2500ft közöttiek. Pont a legdrágább is rosszul szelelt. Ami érdekesség még, hogy az egyikből 2db-ot vettem. Az egyetlen ami jó volt a boveda óta, a másik ugyanolyan meg szintén rosszul égett. A kérdésem az volna, hogy rosszul tárolom a szivarokat? Kisebb páratartalom kellene neki? Vagy ne bontsam ki őket? Mit csináljak másképp? Vagy szimplán csak olyan szerencsétlen vagyok, hogy pont kifogtam a rosszul készített sűrű példányokat? Majd egy pár hónap múlva akarok egy humidor dobozt beszerezni de nagyon érdekel és bosszant a téma. Köszi előre is a segitségeteket!

#szivar #boveda
júl. 10. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem szimplán keményre vannak sodorva. Én, ha így járok egy hosszú tűvel szoktam óvatosan, hosszában átszúrni a szivart, néha működik utána, de tényleg iszonyat bosszantó a jelenség. Néhány fajtánál többször tapasztaltam, nem veszek olyat többé.

Kibontani azért nem érdemes, mert nem 100%, hogy a dohányboltban helyesen tárolták és, ha egy szárazabb példányt beteszel a humidorba, vagy a boveda mellé, könnyen megrepedhet a hirtelen nedvességtől.

júl. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ilyen árkategóriánál nagyzolás a humidor.
szept. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!