Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Aki sok ideig dohányzott majd...

Aki sok ideig dohányzott majd leszokott válaszolna?

Figyelt kérdés

Több ,mint 15évig cigiztem de másfél éve leszoktam.

Nagyon nem voltam már jól tőle,ezért tettem le.

Viszont rengetegszer jut eszembe ,hogy újra rágyújtok..Miért hiányzik ennyire?

Más is van így?Lehet ezellen tenni valamit?


jún. 22. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha erős dohányos voltál, akkor nem lehet ellene tenni semmit sajnos, de megszokod, és együttélsz vele. A nikotin erősebb addikciót alakít ki még a heroinnál is.
jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok a másfél évhez!

Én még csak 10 hónapnál tartok, 25 év bagózás után. Nem tudom az egyértelmű válaszokat a kérdéseidre, nyilván csak a saját tapasztalataimból tudok kiindulni.

Nap mint nap eszembe jut, hogy ebben és ebben a helyzetben, bizonyos útvonalakon stb. rágyújtottam annak idején, de ez nem feltétlenül mindig sóvárgás, inkább csak eszembe jut, viszont néha jóleső nosztalgiával. Épp az elmúlt hetekben egy lelki probléma miatt erős sóvárgás jelentkezett. Szinte folyamatos.

Talán az lehet a baj, hogy kamaszkorom óta bagóztam, és a cigi egyfajta "társ" lett, és nem tanultam meg nélküle kezelni bizonyos helyzeteket. Persze nem oldotta meg a problémákat a rágyújtás, de ott volt a cigi: örömömben, bánatomban, mérgemben stb.


Számomra az válik be, hogy belegondolok, sajnálnám kidobni ezt a 10 hónapot, mert talán soha többé nem venném rá magam arra, hogy leszokjak, pláne ilyen (számomra) hosszú időre. Régebben max. 1-1 hónapig bírtam.

jún. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam álmodni néha, hogy rágyújtok, olyan is szokott lenni, hogy pl fekszem az ágyban és random cigarettafüstöt érzek. Gratulálok, hogy leszoktál. Nem éri meg újra rágyújtani, nekem is akármennyire hiányzik, így tudat alatt, nem fogom soha újrakezdeni
jún. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Gratulálok a 1,5 évhez!


Sok erő kell ehez.


Én most vagyok 18, de fél évig cigiztem (napi 1 doboz), utána pedig snüsszöztem 1 évig (1÷3-ad/fél doboz 30mg-os 1 nap)


Meg az ivással is voltak fél évig gondjaim.



Én 3 hétnél tartok és kb minden éjszaka ezzel álmodtam, az első hét szörnyű volt, de már csak álmomban jön elő meg nap közben párszor.



Szerintem a legtöbb amit tenni tudsz az az hogy tudatosítod magadban, hogy lehet, jogy jól esne az a szál, de utána kéne a következő és a következő, illetve azt is hogy mennyivel jobb lett az életed mióta nem szívod azt a szrt (több megtakarítás, könnyeb légzés, egészségesebb fogak stb)



Vagy amit még tenni tudsz hogy nézel videókat emberekkel akik ilyen-olyan betegek lettek a dohányzás miatt (rengeteg van youtube-on)

jún. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!