Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mindig torokfájós voltam. Nem...

Mindig torokfájós voltam. Nem biztos, hogy a cigitől van, de kb egy hónapja pár naponta elszívok egy két cigit, és fáj amikor veszem rá a levegőt, a torkom pedig véreres és slejm vagy mi van rajta, és hát elég csúnya. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Elvileg térképnyelvem van(betegség), ami azt jelenti h nem éppen tökéletes a nyálelválasztásom.Lehet ezért ven h fehét a torkom a cigitől több napig is és nem tudom "levakarni"?Az orvos azt mondta h csak vmi betegség van a torkommal(a térképnyelven kívül)és azért véreres,és magától elfog múlni.Tehát a cigitől van h véreres vagy csak összeszedtem vmit?kössz mindenkinek
2008. jan. 5. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nekem is véreres pedig sose cigiztem.ez lehet a betegségedtől,vagy a cigitől is.de lehet egy régebbi influenza szövődménye is.én még véreset is köptem.azt mondták az erős köhögéstől.mindenesetre a cigi nem hiszem hogy ezt befolyásolja.ami nekem segített:3dl vízben fél dl corsodilt(patikában kapható)kell tenni,és ezzel gargalizálni naponta 2x.a corsodil egy torokfertőtlenítő szer.nekem 3-4nap alatt elmulasztotta.remélem segítettem.
2008. jan. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

a torokban a bacilusok összegyűlnek és ezek ott rosszalkodnak a "slejm"-et fel kell kaparni a torkodról, csinálj úgy mint ha horkolnál, és a gargalizálás elengedhetetlen!! én ezüst kolloid nevű italt iszom ez nagyon sokat segitett, de flogosol nevű gargalizáló szer a patikában kapható ez is kiváló sőt olcsóbb!!

nem a cici a bűnös egyébként, a nyelvről --a fehér lepedékeket ajánlatos nyelvkaparóval eltüntetni, de ez lehet a rossz emésztéstől is, szóval nem ártana először is egy méregtelenitő kúra..sztem szóval ne a tüneteket kezeljük hanem az okát..azt hiszem lesz mint dolgozni nálad odabent..

2008. jan. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én fél éve naponta 1-2 dobozt szívok (tudom, le kéne szokni), de ilyet sosem tapasztaltam. Ha az orvos azt mondta, hogy el fog múlni, akkor az úgy is van. Mindenesetre gargalizálj, de ne csak amig ez a bajod, hanem utánna is, én is szoktam, ezzel nem árthatsz magadnak, csak használ, mert fertőtlenít. Ne aggódj, biztos tudja a dolgát az orvos, és el fog múlni, de a dohányzást hagyd abba. Ha függő vagy, nem könnyű, de menni fog.
2008. jan. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer minden elmúlik, az élet is vele.Bármilyen dolog ami kicsit is gyanús hogy a dohányzás nem javít rajta feltünik, érdemes csökkenteni a napi adagot.Mondom ezt ugy hogy dohányzom, egyre kevesebbet.
2008. márc. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!