Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek nagyon káros?

Szerintetek nagyon káros?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok és 3 éve cigizek.! :S

Milyen következményei lehetnek? Most szokóba vagyok de nehéz abbahagyni!! és légyszi ne sziwassatok h jaj de ciki meg ilyenek. tudom én


2010. okt. 9. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

- A dohányzás a szív és érrendszeri betegségek kockázati tényezôje

- A tüdô, gége, a szájüreg, a nyelôcsô és a hólyagrák egyik rizikófaktora a dohányzás

- A dohányzók között gyakoriak az idült légúti betegségek

- A dohányzók között gyakori a fekélybetegség

- A dohányos cukorbetegnél gyakoribbak a szövôdmények

- A dohányzásnak szerepe van a szemtünetekkel járó pajzsmirigybetegség kialakulásában és a kórfolyamat súlyosbításában.

- A dohányzás gyengíti az immunrendszert

- A dohányzás kedvezôtlen hatással van a gondolkodásra

- A dohányzók több gyógyszert fogyasztanak, mint a nemdohányzók, mert a dohányzó betegeknél az egyes gyógyszerek anyagcseréje a szervezetben gyorsabb és a fokozott átalakulás következményeként hatékonyságuk mérsékeltebb, mint a nemdohányzók esetében.

- A mozgásszervi betegségek közül a combfej-elhalás kialakulásában, valamint más több izületet érintô idült folyamat Ñfellobbantásábanî, ezen állapotok súlyosbításában a dohányzás szerepet játszik.

- A dohányzás oki tényezôként szerepel az ínygyulladás és a fogágybetegség létrejöttében

- Az erôs dohányzás az idôskori vakság egyik okozója

- A dohányzás a csontritkulás egyik rizikófaktorának tekinthetô

- A dohányzás csökkenti a szervezet C, B-1 és B-6 vitamin tartalmát

- A dohányfüstös környezet a nemdohányzók egészségét is veszélyezteti

- A dohányzó férjek nemdohányzó feleségei között gyakoribb a tüdôrákos megbetegedés, mint a nemdohányzó férjek nemdohányzó feleségei körében

- A környezeti dohányfüst súlyosbítja a szívbetegek panaszait, növeli a szívinfarktus-halálozás kockázatát

- A dohányzás impotenciát okozhat

- A dohányzás hátrányos a fogamzásra

- A dohányzó terhes veszélyezteti saját és a születendô gyermeke egészségét

- A terhesség alatti dohányzás következményeként gyakoribb a magzati halálozás, vetélés, koraszülés, és a szülés körüli halálozás

- A terhesség alatti dohányzás a magzati fejlôdés visszamaradását idézi elô, kisebb lesz az újszülöttek testsúlya, testhossza, fej- és mellkörfogata

- A szoptatás alatti dohányzás károsítja a csecsemô egészségét! Az anyatej közvetíti a dohányfüst méreganyagait

- A terhesség alatti dohányzás a születendô gyermek értelmi fogyatékosságának lehet az okozója

- A terhesség alatt dohányzók újszülöttei körében gyakran észlelhetô légúti megbetegedés

- Az apa dohányzása a károsodott ondósejtek miatt növeli az utódok rákos megbetegedésének a kockázatát

- A dohányzó terhesek újszülöttei között gyakoribb a megnagyobbodott pajzsmirigy


Mindenképpen próbálj leszokni róla, elég fiatalon kezdted sajnos, ezzel még az esélyeidet is növeled....


Sok Sikert!!!!!:)

2010. okt. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Most nem azért de még a dohányzás hatásaival sem vagy tisztában ha már 11éves korod óta szívod?

Elgondolkodtató...

2010. okt. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Nos, az első válaszhoz már csak annyit tudok hozzátenni, hogy büdös. És én pl. biztos nem járnék egy dohányos lánnyal. (Sajnos sokan igen.)
2010. okt. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi mindekinek!
2010. okt. 10. 14:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, de az 1.nek biztos igaza van!xD
2010. nov. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!