Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha mindkét szülőm 50 év...

Ha mindkét szülőm 50 év dohányzás után tüdőrákban halt meg, de én nem dohányoztam sose, mennyi esélyem van, hogy öröklöm? Nagyszüleim 80 felett haltak meg, egyik se bagózott.

Figyelt kérdés

2022. ápr. 27. 02:33
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Ezt nem fogod így örökölni, ők a bagótól haltak meg.
2022. ápr. 27. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Valamivel nagyobb esélyed van rá mert valószínűleg egész gyerekkorodban passzív dohányos voltál ha a lakásban is dohányoztak. De százalékot nem tudok írni
2022. ápr. 27. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Egy ideig lakásban cigiztek, de nem bírtam elviselni, olyankor cigimentes övezetbe mentem, utána apám leszokott (későn), anyám meg kiszokott az erkélyre.
2022. ápr. 27. 06:17
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Hajlamot tudsz örökölni. Nyilván azért 50 év dohányzás eleve is adhat okot a rákra, de nem lehet tudni ebben van-e genetikai hajlam, mert ha igen, akkor sok esélyed van erre, viszont senki sem tudja nálad ez így lesz-e egyáltalán.
2022. ápr. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A hajlam nagyon kevés ráktípusnál örökölhető. :)
2022. ápr. 27. 07:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha szerinted a hajlam nagyon kevés ráktípusnál örökölhető, akkor meg is válaszoltad a kérdésedet. Bár én ezzel egyáltalán nem értek egyet, pont hogy a hajlam örökölhető nagyon könnyen, viszont a genetikán kívül rengeteg egyéb külső tényező is szerepet játszik a rák kialakulásában, éppen ezért hiába örökölted a hajlamot valószínűleg, megfelelő egészséges életmóddal elkerülheted a rákot jó eséllyel.
2022. ápr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!