Régen a nők dohányoztak terhesség alatt,hogy hogy nem lett bajuk a babának? Mostoha apám anyja,napi 25-30 szálat szívott el,és mégis 4700 grammos babát hozott a világra,az ember lassab 60 éves lesz,és egészséges,élete során,még megfázva se volt.
Csak foglalkoztat a kérdés,hiszen régen sokan,és sokat dohányoztak a várandós nők,töltött cigit szívtak ha jól tudom.
Még nagyon régen beszéltem erről mamával,de sajnos egyik sincs már közöttünk. Ti ismertek ilyen sztorikat? Ahol az anya akár napi 30 szál cigit is elszívott?
Teljesen egészséges szülőnek pedig születhet beteg gyereke. A nagy számok törvénye.
Azért add hozzá a kis álomvilágodhoz azt is, hogy hány dohányos kismama magzata ment el, hány halva szülés, koraszülés volt, és hány csecsemő lett idősebb korában mondjuk enyhébb szellemi fogyatékos vagy tanulási zavaros a dohányzó "kismamák" miatt.
Mondjuk azokban az időkben nem kutatták ennyire a vetélések okát, nem voltak még a mai terhességi tesztek (azaz hány vetélés zajlott le úgy, hogy a nő azt hitte, csak késve jött meg neki), és a terhesség korát sem tudták ilyen pontosan meghatározni, szóval a koraszülés is érdekes kategória.
Van aki a csernobili sugárzást is túlélte, nem mindenki egyforma.
De egyébként a magzat az extrém növekedés során felszív mindent az anya szervezetéből, ezért kell nagyon kerülni minden káros anyag bevitelét.
#5: húbazz ekkora katyvaszt rég olvastam :))
A dohányzás a dohányosnaknés a passzív dohanyosnak emeli a tüdőrák esélyét, akik a füstöt szívják.
A füst nem megy át a magzatba, a nikotin viszont igen. A nikotin összeszűkíti az ereket, vernyomás ugrast okoz, ez az ami fejlődési rendellenességhez fog vezetni.
Aztán ugye aki terhesen dohányzik, az szoptatás közben meg a gyerek ágya mellett is fog, ott már bejön a tüdőbetegség kockázat.
Nem véletlen, hogy a dohányos alkoholista vagy drogos anyának elég gyakran van buta vagy szellemi fogyatékos gyereke.
A dohányzás az elmúlt 50 év sosán vált olyan ártalmassá mint amilyen ma. Ez annak köszönhető, hogy a dohányosok túlnyomó része gyárilag mérgezet dohány füstjét szívja müanyag filteren keresztül.
-Napjainkban a dohányt úgy szüretelik, hogy amikor eléri a megfelelő érettségi állapotot, akkor lepermetezik az egész ültetvényt gyomirtóval. A növények meghalnak, kiszáradnak a napon és máris jóval egyszerűbb a feldolgozás ami során további vegyszerekkel kezelik, amik a gyomirtóval együtt benne maradnak a dohányban.
-A füstszűrők általában müanyagból készülnek, hő hatására olyan anyagok szabadulnak fel belőlük (benzol, nitrozamin stb...) amiket a müanyaggyártás során használnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!