Panelben lakok, mellémköltözött egy láncdohányos. Az erkélyen szívja el a cigarettáját. Mit lehet tenni? Ebben a panelban nincs tiltva az erkélyen dohányzás. Beszéltem vele, felajánlotta, hogy lemegy és ott elszívja, de nem így történik.
Engem is nagyon zavar, különösen, amikor mondjuk télen, közvetlenül lefekvés előtt direkt szellőztetés céljából kitárom az ablakot, elképzelésem szerint egy percre (mivel farkasordító hideg van kint), és valakinek a szomszédságból pont akkor támad kedve bagózni, aminek az lesz a következménye, hogy friss levegőjű szobában történő nyugodt elalvás helyett további legalább negyed órás szellőztetés következik (mikor már abbahagyta), majd farkasordítóan hideg szobában idegesen hánykolódom az ágyban, és utálom a szomszédokat.
Ha pedig a bagófüst kiszellőztetése közben még valakinek eszébe jut kiállni az erkélyre dohányozni, akkor mindez kezdődik elölről.
Nyáron meg, ugye eleve nyitva vannak folyamatosan az ablakok, de nehogy azt higgye bárki, hogy akkor rendben, mert majd ki is megy a büdös bagószag, ahogy bejött, mert befelé pár másodperc alatt bejut, kifelé akár fél óra is, amíg távozik.
Szerintem az a minimum, hogy a dohányosok a lakásuknak azon az oldalán szívják, ahol feltehetőleg kevesebben szellőztetnek. (Ha van ilyen egyáltalán.)
"A környezeti dohányfüstöt az Egyesült Államok Környezetvédelmi Ügynöksége 1993-ban, az Egészségügyi Világszervezet Nemzetközi Rákkutató Ügynöksége 2002-ben ismert emberi rákkeltő anyagnak minősítette. Ennek kiegészítéseként a finn kormány 2000-ben, a német kormány pedig 2001-ben munkahelyi rákkeltő anyagként határozta meg. A Kaliforniai Környezetvédelmi Ügynökség mérgező, légszennyező anyagnak minősítette.
A belélegzett levegőbe jutó dohányfüstnek nincs olyan minimális szintje, ami alatt az expozíció már biztonságosnak mondható! Laboratóriumi vizsgálatok eredményei alapján1 megállapítást nyert, hogy akkor lehetséges elszívó-, illetve füstszűrő berendezésekkel biztosítani a levegőben a káros anyagok koncentrációjának nagyon alacsony szinten tartását a zárt helyiségek légterében, ha a létrehozott levegőáramlás erőssége a helységet szélcsatorna jellegűvé tenné. Tudományos bizonyítékok vannak arra nézve, hogy a műszaki megközelítések alkalmazása nem véd a dohányfüst expozíciótól.
A dohányfüstmentes környezethez mindenkinek joga van, ez következik a testi és szellemi egészség lehető legmagasabb elérhető színvonalához való jogból, mint alapvető emberi jogból."
Én is úgy gondolom, hogy a nemdohányzók joga a dohányfüstmentes környezethez magasabbrendű, mint a dohányosé a bagózáshoz. Mertmivel az utóbbi amúgy is káros az egészségre.
Különben is, gondolom, ő becsukja a saját lakásának ajtaját, hogy ne menjen be a bagószag. Akkor miből gondolja, hogy engem viszont nem zavar, ha bemegy az én lakásomba? Legalább szólna, hogy én is becsukhassam az ablakaimat.
Azt sem bánnám, ha, mint régen a leprásoknak, csengetniük kellene, hogy meghalljuk és óvintézkedéseket tehessünk a bagófüstjük ellen...
"Minderre nincs szükség, csak be kellene tiltani a dohányzást! Illegálissá tenni, mint a kábszert."
Elb@szott függők a dohányosok is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!