Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért hiszi mindenki azt,...

Miért hiszi mindenki azt, hogy a vízipipa egézsséges?

Figyelt kérdés
Most komolyan...mindenki mondja, hogy "milyen egézsséges" meg, hogy "a szűrő megtisztitja" stb. Magyarországon már tényleg mindenki ennyire suta?
2010. aug. 8. 23:47
 1/10 anonim válasza:
73%
nem egézséges....csak hülyén fogalmazzák, egészségesebb mint a cigi vagy a pia vagy a többi ilyen...
2010. aug. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

3 éve vízipipázom, heti 1-2x, most voltam mellkasröntgenen+vérvételen kíváncsiságból, azt mondta a doki, hogy nagyon szép a tüdőm, egészséges. Olvasd el vagy nézd meg Dr. Zacher Gábor (gondolom rémlik, híres toxikológus, a tévébe mindig őt kérdezik ha valami van) nyilatkozatát miszerint a vízipipázás a dohányzás "legegészségesebb" formája. Már ha lehet egészségről beszélni a dohányzásnál. Egy szó mint száz, senki nem állította, hogy egészséges, csupán "egészségesebb" a cigarettánál meg a szivarnál. Ecseteljem miért?


1. a vízipipa füstje hideg >>> szájrák kizárva

2. nem tartalmaz kátrányt, ami meg mégis keletkezne (megég a dohány, stb.), azt a víz tényleg kiszűri, mivel a kátrány szilárd részecske

3. a nikotint valóban nem szűri meg, mert az vízben oldódó vegyület, de mivel a vízipipadohányt többször átmossák gyártás előtt ezért minimálisat veszít a nikotin tartalmából (nem sokat)

4. nem szívod minden nap


A hülye is látja hogy ez nem egészséges, ugyanúgy megdöglesz tőle ha naponta elszívsz 2-3 tömést, ugyanúgy tüdőrákot kapsz, viszont hangsúlyozom ismét, EGÉSZSÉGESEBB mint a cigaretta és a szivar. Ennyit a sutaságról.

2010. aug. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Ez csak a nyomorult pózer divatpipások kifogása...

Én szeretek pipázni, de számolok azzal h nem egészséges. Szeretem és kész.

2010. aug. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
bocs: a nikotin zsírban oldódó vegyület. elírtam.
2010. aug. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 BeerHunter ***** válasza:
62%

Én elég sokat cigizek, de ha tehetem, inkább tömök egy pipát, azt elpöfélgetem itthon, és akkor egy szál cigit sem kívánok egész nap. Ráadásul az illata is sokkal jobb:)

Egészségesnek max azért egészséges, mert egy békésen elszívott pipa jó stresszoldó, megnyugtatja az embert. Kicsit leállsz pihenni.

21/F

2010. aug. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Senki nem mondja azt, hogy egészséges. Maximum kevésbé kártékony, mint a dohányzás más formái.

Személy szerint, hetente- kéthetente szívok egy pipát többedmagammal. Nem gondolom, hogy ettől egészségesebb leszek, nyilván vannak káros hatásai. De valószínűleg az sem használ a tüdőmnek, hogy Budapest belvárosában járok- kelek nap, mint nap.

2010. aug. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
00.14-es. Nekem is bántotta a fülem a dohányzással kapcsolatban az egészséges szó. Nem tudok semmit a vizi pipáról, viszont látom, hogy egyre többen használják, Ja ,és egyre fiatalabbak.Mégis hány éves kortól "elfogadott"?
2010. aug. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jó, egészséges szó egy kicsit túlzás, de ismerek pár embert aki mindig azzal jön, hogy " ártalmatlan, a víz kitisztitja stb,,,"
2010. aug. 16. 18:05
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Én azért hiszem el mert az ország leghíresebb toxikológusa azt mondta hogy nem káros a vizipipa!!

Dr.Zacher Gábor mondta!!

2010. aug. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

9es én nem tudom te hol hallottad hogy et mondta zacher gábor.. :D *** Tény: A vizipipa kevésbé káros mint a cigaretta. Így is sok nikotin kerül a szervezetedbe, valamint! baromi sok szén-monoxid... Ami mint azt tudjuk nem túl egészséges :D. Mindenesetre még így is kevésbé káros a ciginél, viszont a 13-16 évesek fejlődő tüdejét és szervezetét egyikkel sem kell feltétlenül tönkretenni... (budapest levegője mellett főleg) Ennyi...

16F

2012. nov. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!