Semmilyent.
Havi 30 ezer ft-ot fogsz elfüstölni, a rabja leszel, soha nem fogsz tudni leszokni róla.
Nem viccelek, menj fel a Korányi Pulmonológiai Intézetbe (ne most, mert most látogatási tilalom van) és nézd meg az ott lévő embereket: nem kap levegőt, COPD-s, de szívja a cigit, köhög, majd megfullad, krákog, köpköd, aztán levegő nélkül megfullad és meghal)
Nem rémisztgetni akarlak, ez a valóság - jártam már ott.
Kék ide vagy oda, a Camel eleve erős cigi, nem egy gyenge.
Az árak meg? Hááát....
Eleinte ugyebár egy kezdő nem szív el egy doboz cigit egy nap, de aztán egyre többre van szüksége a szervezetnek, így egy átlag dohányos napi egy doboz cigit tutira elszív - ez 30 ezer ft alsó hangon is.
Ha valaki pl. minimálbért keres (nettó 100 ezer ft) és mondjuk saját lakásban él, a rezsi min. 40 ezer ft (utazás, telefont is beleértve), nagyon keveset számolva + 30 ezer ft a cigi, azaz máris 70 ezer ft elment a fizetéséből és marad 30 ezer a megélhetésre - ami köztudottan nem elég egy hónapra egy személyre.
És akkor még nem beszéltem arról, amikor valaki ne adja Isten, munka nélkül marad - a szenvedélye viszont akkor is vele van, tehát a 30 ezret a cigire valahonnan elő kellene teremteni (a rezsiről nem is beszélek már).
Cigi árak:
Camel Blue 1420 Camel Blue 1420
Camel Blue Compact FS 1340
Camel Blue Compact FS ára 1340 Ft
Camel Blue LEP 999
Camel Blue LEP 2 999
Camel Blue LEP 3 999
Camel Dark Blue KS 20 TT 1360
Ne szokj rá mert írok 1-2 dolgot a emlékhatásokról. A dohányfüst többféle egészségre káros anyagot tartalmaz: kátrány, szén-monoxid, nikotin, policiklikus szénhidrogének, nitrózaminok, ciánhidrogén, radioaktív polonium, arzén és még sorolhatnánk...A dohányzás a koszorúér betegségek rizikótényezője (nők esetében ez magasabb, mint férfiaknál), a leszokás csökkenti az infarktus kockázatát. Nőkben emellett nagyobb eséllyel jelenik meg az agyi ereket érintő, és ezáltal megjelenő stroke eseménye. Nagyobb a valószínűség a cukorbetegség kialakulására. Nem is gondolnánk, de a dohányzás következtében több ránc jelenik meg az arcbőrön, így a cigarettázó nők idősebbnek tűnnek saját korosztályuknál, emellett még nagyobb a bőrrák kialakulásának kockázata is. Egyes vizsgálatok arra utalnak, hogy dohányosok esetében erősebbek a menstruációs fájdalmak, korábban jelentkezik a menopauza jelensége, illetve az ezzel járó csontsűrűség csökkenése erősebb fokú.
Részletek: [link]
Részletek: [link]
6-oshoz csatlakozva: állítólag a dohányosokat onnan is meg lehet ismerni, hogy szürkébb az arcuk (ezt nem tudom, hogy így van-e?)
Azt viszont saját tapasztalatból állíthatom, hogy miután leszoktam a cigaráttáról, megdöbbenve tapsztaltam, hogy ÉRZEM AZ ILLATOKAT, szagokat - sokkal jobban, mint előtte :-)
Köszönöm, 8-as, hogy alátámasztottad, amit írtam.
Én nem ilyen-olyan "káros az egészségre" (egyébként tényleg az, csak attól, hogy ráírják a dobozra, semmi nem fog változni) mellékhatásokról írtam, hanem TÉNYEK-ről.
Minden embernek, aki rá akar gyújtani az első cigarettára, kötelezővé tennék egy látogatást a Korányiba - színtiszta valóság :-(
Valós eset: fiatal korában sportember volt, majd vendéglátózott - itt rászokott a cigire, napi 3 doboz, - most 61 éves, oxigén nélkül csak 5-10 percig tud létezni, lemegy dohányozni, majd visszajön és még rosszabbul van. Egyik nap már annyira rosszul volt, hogy még lifttel sem tudott lemenni az udvarra dohányozni. És nem, nem tudja letenni :-(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!