Azok a kozmetika cégek, amik nem tesztelik termékeiket állatokon, azok min tesztelik?
Azon nem tesztelik, hanem más cégekkel teszteltetik vagy mások teszt-eredményeit használják fel.
Azaz ezeket a termékeket ugyanúgy állatokon tesztelik, csak nem az, aki forgalmazza.
Ugyanis tesztek nélkül nem forgalmazhatnak semmiféle kozmetika (vagy egyéb) terméket sehol a világon!
Ez kb. olyan, hogy valaki nem lopja el a szomszédtól a kertböl az virágait, hanem megbízza vele xy-t, az ellopja, odaadja a megbízónak, az me eladja a virágokat a piacon.
Szóval ezek a nem-tesztelös cégek masszívan átverik a vevöiket, akik meg elhiszik nekik ezt a hazugságot!
Ez most attól függ, a nem tesztelő cégeknek is több változata van. Van ahol nem tesztelnek, de más országokban teszteltetik kötelezően a termékeiket (minden cég, aki a Kínai piacon jelen van); van ahol maga a kissebb cég nem tesztel, de egy nagyobb anyacég teszteredményeit használja fel.
Az egyetlen valóban etikus és vegán megoldás az a cég, amelyik egyik lehetőséggel sem él, ezekről pl. a PETA oldalán találhatsz listát.
Több ezer régóta jól ismert alapanyag létezik amiket nem kell tesztelni. Ha egy kozmetikai szer csak ezeket tartalmazza, akkor nem kell tesztelni.
Új alapanyagokra is van már sok alternatíva az állatkísérletekre. Pl önkénteseken tesztelhetik, pl nem feltűnő helyre egy kis mennyiséget raknak sokáig és nézik a hatásait. Ahogy halad a tudomány, úgy egyre újabb módszereket dolgoznak ki. Pl őssejtekből bőrt növesztenek és azon tesztelnek. De valójában már most több mint 50 féle tesztelési eljárás van ami nem vesz igénybe állatokat, sőt az állatkísérletek valójában nem annyira megbízhatóak, hiszen egy nyúl bőre meg szeme nem ugyanúgy fog viselkedni mint egy emberé, nem lehet nagyon messzemenő kövezkeztetéseket levonni belőle.
Amúgy az EUban be vannak már tiltva a kozmetikai célú állatkísérletek 2013 óta, és sok más országban is pl Indiában, Izraelben, Brazíliában, Új-Zélandon stb.
Az egyetlen nagyon durva ellenpélda Kína, ott ugyanis nem hogy nincs betiltva, egyenesen kötelező állatkísérletekkel igazolni bármilyen külföldi cég termékeinek biztonságosságát, tehát az olyan kozmetikai cégek akik Kínába is exportának azokat nem lehet vegánnak tekinteni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!