Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Tudtok olyan természetes...

Tudtok olyan természetes élelmiszereket, melyek csökkentik az allergiát?

Figyelt kérdés
A természetes alatt azt értem, hogy lehetőleg ne gyógyszer legyen, hanem mondjuk valamilyen növény, fűszerkészítmény, vagy akármilyen más élelmiszer. A lényeg, hogy csökkentse az allergiámat, mert akármit veszek be, semmi sem hat. Már vagy 1 hónapja veszem be az allergia elleni tablettát, de semmi, őrületesen viszket a torkom, és fáj is, és nagyon náthás vagyok. Az orromnál meg mögötte pedig mintha be lenne dagadva, levegőt is nehezen veszek. Az orvos lehet másfajta tablettát is fel tudna írni, de már elegem van a tablettákból, valami természetes élelmiszerrel, vagy gyógyhatású növénnyel nem lehet csökkenteni az allergiát? ha tudnátok néhány ötletet írni, azt megköszönném.
2015. máj. 9. 15:39
 1/7 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Nem írtad, hogy milyen allergiád van. Lehet, hogy segítene az is, ha leszoknál pl. a tehéntejről.
2015. máj. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem iszok tejet. Soha nem is ittam, mindenféle tejet utálok.


"őrületesen viszket a torkom, és fáj is, és nagyon náthás vagyok"


Hát az a bajom. Most is vagy 5-öt tüsszentettem. Ráadásul már a szemem sarka meg a fülem is viszket, hogy mitől van, azt nem tudom. Valószínű virágporra, vagy valamilyen porra vagyok allergiás, ugyanis semmi olyan ételt/italt nem eszek/iszok, amitől allergiás lennék.

2015. máj. 10. 23:45
 3/7 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Na, ez érdekes, azt én is tapasztaltam, hogy a virágportól viszketett a fülem. De úgy emlékszem, csak egy fajtától.

"semmi olyan ételt/italt nem eszek/iszok, amitől allergiás lennék"

Ezt nem tudhatod. Lehet, hogy valamilyen étel összetevőjére (adalékanyagjára) vagy allergiás. Én sokáig köhögtem a tejtől, de a feldolgozott tejtermékektől nem (más kérdés, hogy ilyeneket is csak elvétve eszem).

2015. máj. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
először ki kellene deríteni, hogy mire is vagy allergiás. aztán jöhet egy életmódváltás........
2015. máj. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nemrég olvastam csupa jót a nigella őrleményről.

amúgy meg olyat keress, ami erősíti az immunrendszert, pld fokhagyma, ezüstkolloid.

2015. máj. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"amúgy meg olyat keress, ami erősíti az immunrendszert,"


Az immunrendszer erősítése nyilván jót fog tenni az allergiának, ami egy túl erős immunreakció eleve.

2015. máj. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A tiszta só segít az allergiás tünetek enyhítésében, bizonyos esetekben a megszüntetésében is. Nagyon ajánlom, tényleg működik! De csak is tiszta sót egyél! A mezei konyhasó erre nem alkalmas.
2016. ápr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!