Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hogyan készül a kenderolaj?

Hogyan készül a kenderolaj?

Figyelt kérdés

NEM kendermag olajra gondolok!!!, hanem IGAZI kender olaj, amit a növényből lehet készíteni.


Hogyan készül?

Mennyi idő alatt készíthető el, és mi szükséges az elkészítéséhez?

A növény melyik részét használják, a szárát és a leveleit is?


A neten böngészve nem találtam, olyant hogy le lenne írva az elkészítés menete. YouTube-on láttam néhány videót, de nem vagyok profi angolos, ezért nem sokat értettem meg a videókból.


(Trágár, a témába nem illő hozzászólásoktól kíméljetek.)

A válaszokat előre is köszönöm!



2013. jún. 5. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A kender magot préselik ki hideg vagy meleg sajtolással. Otthoni körülmények között nem készíthető el, mert olajprés szükséges hozzá.
2013. jún. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az első mondatom az volt, hogy: "NEM kendermag olajra gondolok!!!" Ezen mit nem lehet érteni?
2013. jún. 6. 14:24
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Elnéztem, bocsánat.

De azért nem kéne ennyire bunkón és kritikán aluli módon leüvölteni egy jószándékú válaszolót.


Egyébként azt is tudom, de ezek után nem vagyok hajlandó semmilyen segítséget adni neked.

2013. jún. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Direkt kiemeltem, hogy mire a kérdésem. Sajnálom ha megsértettelek. örülnék ha azért segítenél.
2013. jún. 6. 21:10
 5/6 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Első sorban mindenképp szüksége lenne kb 450 G jó minőségű kenderre. ( Amit nem egyszerű a kis hazánkban beszerezni és az ára is elég borsós )

Esetleg mégis van ennyi kendere ez könnyedén elkészíthető. [link] itt tudja beszerezni a kenderolaj készítéséhez a kelléket. Amit akár egy nap alatt otthon elő is tud állítani.


A kenderolaj elkészítéséhez, pedig a növény virágára van szükség.


Engem nem rég diagnosztizáltak ALL-val és igen erőteljesen elgondolkoztam, egy alternatív gyógymódon amit Rick Simpson fedezett fel. ( ez a kezelés nem is állna olyan messze a kis szívemtől, világomtól:) )


Ha esetleg ön is ilyen helyzetben van és gyógyulni szeretne, mindenféle képen örülnék, ha fel tudnánk venni a kapcsolatot, és egymás segítségére tudnánk lenni. :)

2014. jan. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ez a legegyszerűbb cannabis olaj készítési mód: https://www.youtube.com/watch?v=4qQL9NWnxHM


Virágából és leveleiből készül, de előtte szakszerűen ki kell szárítani az alapanyagot.

2018. máj. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!