Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Miért nem ajánlott a desztilál...

Miért nem ajánlott a desztilált viz ivóvizként?

Figyelt kérdés
Az ásványianyagokat,és nyomelemeket a szervezet csak szerves kötésű formában tudja felvenni,kivéve a nátrium és a kálium.Magyarul ezeket az anyagokat a táplálékkal vesszük fel,mert amiket a víz tartalmaz azok szervetlen kötésűek,és a szervezet egyáltalán nem,vagy csak igen rosszul tudja hasznosítani.Ezek az anyagok inkább a szervezetben lerakódnak,mégis óvva intenek,minket a desztilált víz fogyasztásától.
2012. aug. 27. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
ihatsz de ne csak azt
2012. aug. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de miért mi történik ha csak azt iszom?
2012. aug. 27. 23:08
 3/7 anonim ***** válasza:
6%
be fogsz pisilni
2012. aug. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem fogyasztasz elég ásványi anyagot más ételekben, kimosódhat a szervezetedből.
2012. aug. 29. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van aki ajánlja (egyre több ember), de azért ne azt idd, amit az autóba kell önteni!... :)
2012. aug. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%

Veszélyes lehet a desztillált víz fogyasztása?



Igen, sőt akár az életveszélyes állapotot jelentő, úgynevezett vízmérgezés is előfordulhat. Nagyfokú izzadás esetén a szervezet a kiválasztott vízzel együtt, jelentős mennyiségű ásványi sót veszít. A desztillált vízzel történő folyadékpótlás ilyenkor – só bevitel hiányában – a szervezet ionegyensúlyának gyors felborulásához, gyengeséghez, fáradtsághoz, fejfájáshoz, majd izomgörcsökhöz, szívritmus zavarokhoz, akár szívmegálláshoz és halálhoz vezethet. Kevésbé drámaian, de ugyancsak az ionegyensúly felborulásával károsítja a szervezetet, az úgynevezett desztillált vizes böjt. Természetesen a desztillált víz akár évekig tartó fogyasztása sem jelenthet egészségügyi kockázatot, ha közben az ásványi anyagoknak a táplálékkal történő megfelelő beviteléről is gondoskodunk, azonban ilyenkor figyelembe kell venni, hogy a különböző ásványok felszívódása a folyékony, a szilárd halmazállapotú táplálékból, valamint a tablettákból, drazsékból nem azonos módon, időben és mennyiségben játszódik le. A felszívódással kapcsolatos ismeretek híján a vízből hiányzó anyagok pótlása optimálisan nem mindig oldható meg.



Milyen egyéb egészségügyi problémákat okozhat a desztillált, illetve az egyes ásványi anyagokban szegény víz tartós fogyasztása?



Számos népegészségügyi tanulmány alapján igazoltnak tekinthető, hogy a kis keménységű, azaz kalciumban és magnéziumban szegény ivóvíz fogyasztása mellett nő a szív- és érrendszeri megbetegedések előfordulási valószínűsége. Ezen felül, élvezeti érték szempontjából sem elhanyagolható a megfelelő ásványi anyagtartalmú ivóvíz előnye a desztillált vízhez képest. A desztillált víz íztelen, mint ahogy a szubjektív szomjúságérzést sem oltja kellően. Igaz, ilyen tekintetben ugyancsak hátrányos a túl nagy ásványi anyagtartalmú vizek fogyasztása is (kellemetlen íz, főzésre alkalmatlanság).

2012. szept. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak 3 hétig szabad desztiláltvizet inni, mert ásványi anyagok is eltávoznak, ahogy a mérgek is távoznak a szervezetből. Utána csak tisztított cízet igyál ne desztvizet.
2016. febr. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!