Milyen hatása a Zyklon B-t? És mikor?
A Zyklon-B cianid alapu, kristályos alakú rovarirtó szer. Levegővel érintkezve halálos méreg az azt belélegző számára.
Eredetileg a kis helyekre nagy tömegek koncentrálásako fellépő tetvek, egyebek irtására kellet. Mígnem egy nagyokos rá nem jött, hogy a mérges gáz rövid idő alatt nyomtalanul távozik a szervezetből, igy került sor a koncentrációs táborokban aljas , embertelen felhasználására. A kiürült rozsdás palackok ma is láthatók
Auschwitz-Birkenauban. Nehogy kipróbáljátok! Gabipapa
A Zyklon B a falakba is beissza magát...
Érdekes módon a gázkamrák falaiban, még nyomát sem találták, na ez az,ami érdekes.
Honnan veszed az értesülést? Egyébként ha a szervezetből perceken belül nyom nélkül kiürül, miért maradna meg a falakban? Logikátlan, nem?
Nehogy csatlakozz a holokauszt-tagadókhoz, menj, győződj meg magad. A látvány ma is megrázó, most is érzem az orromban a krema. falaiba beivódott feledhetetlen szagot,
pedig van vagy 40 éve, hogy lehetőségem volt kielégíteni a kiváncsiságomat. Üdvözlettel MG
Hogy honnan veszem? Onnan, hogy ismerem a kémiát, és a Zyklon G, ha levegővel érintkezik már alacsony hőmérsékleten is, hidrogéncianid szabadul fel, ami bizony tényleg kimutatható.
Igen használták a táborokban, de csak ruhák fertőtlenitésére. Volt erről egy doc. film is, de érdekes módon valakinek szemet szúrt, és már nincs fent...milyen érdekes. :)
A Zyklon–B (néha Zyklon B vagy Cyclon B alakban) egy cianidalapú rovarölő készítmény, amely kétes hírnevét annak köszönheti, hogy a második világháború idején a Harmadik Birodalom által üzemeltetett koncentrációs táborokban az emberek meggyilkolására használt gázkamrákban alkalmazták.
A Zyklon–B szemcséiből 26–28 Celsius-fokon a levegővel keveredve hidrogéncianid gáz szabadul fel, ami belélegezve viszonylag gyorsan halálos mérgezést okoz. Használata után egy idő elteltével Karsai László történész szerint lehetetlenné válik kimutatni a környezetből a jelenlétét, más források szerint a vakolat bizonyos összetevőivel reagálva olyan stabil vegyületeket alkot, amelyek a hidrogén-cianid jelenlétét később is kimutathatóvá teszik.
A Zyklon–B-t az 1920-as években a Nobel-díjas Fritz Haber zsidó származású német kémikus fejlesztette ki, aki fontos szerepet játszott az I. világháborúban a német gázfegyverek létrehozásában is. Adolf Hitler hatalomra kerülése után származása miatt távozni kényszerült hazájából. A Zyklon–B a háború során a tífuszt terjesztő tetvekkel szembeni küzdelemben nélkülözhetetlenné vált, de a mérget egyes náci koncentrációs táborokban emberek tömeges elpusztítására is alkalmazták.Vagyis nem kamu, so-kan haltak meg ettől!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!