Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Az ozmózisos vízszűrővel...

KTM kérdése:

Az ozmózisos vízszűrővel kiszűrt ásványi és szerves anyagok közül egyikre sincs szüksége a szervezetnek?

Figyelt kérdés

Nem csinálunk több kárt, mint hasznot egy vízszűrővel?

Ha csak lágyítani akarom a vizet, akkor ahhoz mi szükséges?


2010. szept. 22. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ásványi és egyéb anyagokat hasznosabb a szilárd ételekből

megkapni ,a víz szerepe a "szállítás", tisztítás.

Minél tisztább a víz annál hasznosabba szervezet számára,

annál jobban eltudja látni a feladatát :-)

2010. szept. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%
Azért ez nem teljesen így van, csak ezt próbálják elhitetni az emberekkel azok akik ilyen készülékeket forgalmaznak. Az ásványi anyagok nélküli víz olyan mintha desztillált vizet innál, ami köztudottan nem alkalmas fogyasztásra. Így önmagában az ozmózisos víz sem. A szervezetnek igen is szüksége van azokra az ásványi anyagokra, ezért szokott az ilyen víztisztítókhoz egy mesterséges ásványi anyag visszapótló patron tartozni. Tehát kiszűri a természetes ásványi anyagokat, majd visszapótolja mesterségesen, egy "művizet" állít elő.
2010. szept. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A vízben lévő szerves anyagok a bomló állati és növényi tetemek, szerves vegyszerek, az ürülék, szőr, köröm, az állattartó telepek szennyvize, a korházak szennyvizéből a vér, köpetek, váladékok, stb.,stb. Jelenlétük szolgál táptalajul a baktériumoknak és más mikroorganizmusoknak. Jelenlétük az ivóvízben nem kívánatosak!

Az ásványi anyagok – így általánosságban – szintén nem nevezhetők hasznosnak, hiszen köztük vannak a mérgező, radioaktív, felhalmozódásra hajlamos, rákkeltő, stb. ásványi anyagok is! Ezeket is el kell távolítani! Persze a kérdés az, hogy a szervezetünk számára hasznos ásványi anyagokkal mi a helyzet? Először is tisztázzuk az arányokat! Mennyi is az a mennyiség, amit kivett a vízből a víztisztító? Ha napi 2-3 liter elfogyasztott vízmennyiséget veszünk, abban kb. annyi ásványi anyag volt a tisztítás előtt, mint egy mokkáskanál főzelékben, reszelt sajtban, rizsben, vagy más szilárdabb élelmiszerben. De még a folyékony élelmiszereinkből (tej, gyümölcslé, iró, joghurt, stb.) sem kell több egy evőkanálnál, hogy az így eltávolított ásványi anyagokat pótoljuk. Az igazán káros vegyületekkel meg pont fordított a helyzet. Egy pohár víz többet tartalmazhat, mint amit több nap alatt megeszünk. Például amikor egy külföldi zöldségféle 36-szoros mennyiségű permetezőszert tartalmazott, mint az egészségügyi határérték, országos hír lett belőle. Évtizedek óta viszont olyan ivóvizet iszunk, amibe a Magyar szabvány szerint egy olyan permetezőszerből, amit a fejlettebb országokban már betiltottak veszélyessége miatt, az egészségügyi határérték 1750-szerese lehet. Persze ez mindegy is, mivel azt, hogy ezt az értéket nem haladja-e meg, 10 évente kell csak ellenőrizni.

A másik kérdés a hasznosulás. Mint azt mindenki tanulta, az állati és emberi sejtek olyan szénalapú szerves molekulákhoz kapcsolva tudják felvenne az ásványi anyagokat, melyeket a növények a levegő széndioxid tartalmának belégzésével és a napfény energiájának hasznosításával hoznak létre (fotoszintézis). Viszont a sejten kívüli víztérben is szükségesek az ásványi anyagok, különben ozmotikus nyomáskülönbség alakulna ki, itt a szervetlen ásványi anyagok is „hasznosak”. Ebben a víztérben viszont - néhány százalék kivételével – a nátrium a meghatározó anyag. Azt a néhány százaléknyi más ásványi anyagot meg a sejtekből is ki tudja nyerni a szervezet még akkor is, ha napokig nem ennénk semmit. A nátrium hiánya viszont vízmérgezéshez vezet, amit súlyosabb esetekben már csak fiziológiás sóoldat intravénás adagolásával (infúzió) lehet gyógyítani. Ez a sóoldat 0,9 %-os konyhasóoldat. Ebből az következik, hogy a víz nátriumtartalma hasznos? Ha napokig nem eszünk, vagy intenzív fizikai megterhelésnek vagyunk kitéve, akkor igen, viszont általánosságban meg nagyon nem! Többszörösét fogyasztjuk amúgy is a nátriumból a kívánatos mennyiségnek, ami szintén betegségekhez vezethet! Akkor meg mi hiányzik a vízből? A kalcium, meg a magnézium? Na ez a vízkő. Hazánk medencében fekszik, ahol valamikor tenger volt, és az elhalt mészvázú tengeri állatok miatt nálunk nagyon meszes a talaj, kemény a víz. (Mégis népbetegség a csontritkulás, ez igazolja, hogy sejtszinten nem hasznosul!) Vesebetegeknek, szív és érrendszeri betegséggel küzdőknek az ellensége. Mivel a csontok nem tudják felvenni, meszesedést, szűkületet, köveket okozhat ha a kiürítése nem elégséges, így érdemes ennek az értékét is csökkenteni.

A vízlágyítás leghatékonyabb módja az ioncserélés. Az ioncserélős vízlágyítók közül viszont csak olyat szabad venni, ami élelmiszeripari alkatrészekből és ioncserélővel készül, ugyanis a nem ilyen vízlágyítók káros anyagokat is juttatnak a vízbe. Ennek kiválasztása már szakember dolga, mert rengeteg más szempontot is fel kell mérni a vízlágyító kiválasztásánál. De elég beírni a keresőbe, hogy „víztechnikai tanácsadó” máris találsz egy csomó szakembert, akik az üzlet reményében ingyen elvégzik a felmérést és a megfelelő technika kiválasztását. Aztán aki a legjobb ajánlatot adja, meg kell bízni a kivitelezéssel.

2010. okt. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
A víz a szervezet számára nélkülözhetetlen fontosságú elem! De azt a szervezetünk is tudja, hogy nem egy teljesen steril dolog kell neki, hanem amiben a szükséges anyagok megtalálhatók. Ezért az olyan vízszűrők a jók, amik a káros anyagokat kiszűrik, a számunkra szükségeseket viszont benne hagyják. Szerintem ez nagyon jó dolog! Mi éppen ezért eSpringet használunk. Ebben van egy aktív szénszűrő, és Uv fény, ami ki képes szűrni ilyen módon az oda nem illő "objektumokat":)
2010. nov. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

"A vízben lévő szerves anyagok a bomló állati és növényi tetemek, szerves vegyszerek, az ürülék, szőr, köröm, az állattartó telepek szennyvize, a korházak szennyvizéből a vér, köpetek, váladékok, stb.,stb."

Undorítónak tartom az mlm ügynökök tevékenységét, akik ilyeneket állítanak, és elhitetik az emberekkel pénz reményében. Tudod az ivóvizet nem a kórházi szennyvízből vezetik a háztartásokba... Akkor már a temetőket miért nem hoztad fel példának? Az még hatásosabb lett volna:

"Ugye te sem akarod meginni nagymama bomló tetemét?"

pff.

Inkább ezt olvasd el:

[link]

2011. jan. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!