Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A felső comb hajlatom folyamat...

A felső comb hajlatom folyamatosan viszket, kihez forduljak, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Előző Nyár óta viszketést érzek a combom felső, belső hajlatában, néha annyira viszket hogy véresre vakarom azt a részt. Mivel a nemi szervem melletti résznél van ez a rész, félek hogy sérülést is okozhat ez.

1 hete egy kis kitüremkedés is megjelent, azt hittem hogy csak feldagadt az a hely ahol felsértettem a bőrt, de később egy pattanás szerű dolog keletkezett oda. Ez a pattanás viszont nem piros, nem fehér a teteje, alig türemkedik ki a bőr alól, ha benyomom akkor fájdalmas, és ha kitapintom akkor egy gombóc alakot érzek.(Lehet az csak a felgyülemlett genny ami arra vár hogy fel tudjon törni?)

Próbáltam kenni, de a kenőcs egy idő után nem használt a viszketésre, csak ha abbahagytam majd újra elkezdtem később, akkor is rövid ideig. Minden nap fürdök, néha többször is egy nap, alaposan mosakszom, nem izzad be az a részem.

Milyen orvoshoz fordulhatok ezzel?(Ha nő lennék természetesen nőgyógyászhoz mennék, vagy ha nem épp a nemiszervem mellett lenne a hely akkor bőrgyógyászhoz, de így tanácstalan vagyok.) Valami tipp, hogy ez mi lehet, hogy ne üres kézzel menjek orvoshoz?(Próbáltam már keresni, orvosi területen jártas ismerősökkel beszélni, de senki se tudott rá válaszolni.)

Minden választ előre köszönök! 18/F



2019. ápr. 23. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet valami gombás fertőzés? Esetleg irritálja a bőrödet valami, tusfürdő vagy mosószer amivel anyád a ruhádat mossa.
2019. ápr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Elsőre mi is gombás fertőzésre gondoltunk, de a viszkető részen abszolút semmi nem jelenik meg, még nem is hámlik, ahogy az gyakori szokott lenni gombás fertőzéseknél. Candibene krémet használtam rajta hónapokig, ami gombás fertőzéseken segíteni szokott, de nem volt változás.

A mosószer csere már megvolt, de nem változott az állapot. A tusfürdő cserét is megpróbáltam már, de nem segített az se. Most épp baba tusfürdővel mosakszom, amik (állítólag) pont ilyen érzékeny bőrre készültek, de ezzel is ugyanez a helyzet. :(

2019. ápr. 23. 20:31
 3/7 anonim ***** válasza:

"Valami tipp, hogy ez mi lehet, hogy ne üres kézzel menjek orvoshoz?"

Hogyhogy ne üres kézzel menjél? Pont azért mész hozzá, hogy ő mondja meg a tutit. Bőrgyógyászhoz menjél (tud róla, hogy a nemiszerved környékén is van bőröd, nem fog meglepődni, nyugi).

Mellesleg babahintőporral nem próbálkoztál? Vagy valami pattanástalanító arcvízzel esetleg? Addig is, amíg kapsz időpontot.

2019. ápr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sokan mondták már nekem, hogy az orvosnak tudnia kell mi a bajom, nem fogja magától kitalálni, ő csak meggyógyít.(Leginkább volt biológia tanárom vallotta ezt.)

Babahintőport még nem próbáltam ki, fel is írtam, köszönöm. :)

Tini tonikom van, de nem tudom hogy az pattanástalanító arcvíznek felel-e meg, vagy csak inkább arctisztítónak.

2019. ápr. 23. 20:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Butaság, menj csak el "üres kézzel" az orvoshoz, az a dolga hogy megmondja mi a bajod és kezelje is.
2019. ápr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyászatra tartozik a problémád. El kell menned megmutatni. Vannak ennél cikisebb helyek is,mint a lágyékhajlat, és azt is meg kell mutatni az orvosnak. Azért orvos, hogy meggyógyítson. Ha nem gomba, akkor lehet ekcéma is. Ha meg gomba, akkor eléggé durva lehet már a helyzet. Arra nem elég egy Canesten kenőcs. A gombának is több fajtája létezik.
2019. ápr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"az orvosnak tudnia kell mi a bajom, nem fogja magától kitalálni, ő csak meggyógyít"

És szerinted kinek kell akkor felállítania a diagnózist, ha nem a dokinak? A hentesnek vagy a suszternak? Vagy neked a 8 általánosoddal?

Ott kezdődik az orvos dolga, hogy megállapítja, hogy mi lehet a baj, az már "csak" a folytatás, hogy kezelést is ad rá. (Aztán persze lehet, hogy kiderül, hogy nem reagál a kezelésre a beteg, ami attól is lehet, hogy nem sikerült jól belőnie, hogy mi lehet a baj, és akkor jön egy újabb diagnózis újabb kezeléssel - de még mindig a doki találja el legnagyobb eséllyel, hogy mi van, nem a biosztanár...)

2019. ápr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!