Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy vakbélgyullad...

Lehetséges, hogy vakbélgyulladás vagy vesemedence gyulladás?

Figyelt kérdés

Sziasztok . Tegnap este nagyon rosszul voltam , körülbelül 3 órán át tartott a rosszullét. Először “csak” bal oldalon a vesém körül olyan erősen fájt , hogy könnyeztem a fájdalomtól már, nem tudtam egyhelyben megmaradni két percig sem. Vettem be egy fájdalomcsillapítót , ekkor már kb. 1 órája fájt. Éreztem, hogy az arcom és az egész testem egyre forróbb lesz , megmértem a lázamat , de akkor 36,5 körül volt - tehát hőemelkedésem sem volt. Majd megmértem a vérnyomásomat , az magasat mutatott 146/95 pulzus kb. 90 körül. Nem szokott ilyen magas lenni nekem. Elkezdtem vacogni, de melegem is volt. Hányingerem lett és hánytam is . Nem ettem szokatlan ételt, tehát gyomorrontást is kizártam. Megmértem ezután megint a lázamat , akkor 37,3 volt , ami azért nem annyira súlyos. Vérnyomásom kicsit lejjebb ment , olyan 136/90 volt 85 körül a pulzus. Aztán utána le tudtam már feküdni aludni, lejjebb ment a vérnyomásom is . Viszont nagyon megijedtem. Soha nem voltam ilyen rosszul, mint tegnap. Vesemedence gyulladásra gyanakodtam . De utána olvastam és emiatt nem valószínű a hányinger , hányás. Most a végbélgyulladásra gyanakszom. 17 éves lány vagyok, egy hónap híján 18. Szüleim mindvégig mellettem voltak. Ügyeleten gondolkoztunk , de aztán jobban lettem és mondtam , hogy nincsen szükség rá.

Ma lekopogom, hogy nem szúr és nem fáj. Viszont picit fura még mindig hátul a vese tájékán. Az még fontos info lehet , hogy a vizeletem olyan mintha sima víz lenne, teljesen átlátszó, még reggel is , mikor azért sárgás szokott inkább lenni . Mindenképpen fordulok házi orvoshoz majd , és a további intézkedéseket megtesszük , de nagyon megvagyok ijedve.

Valaki tapasztalt már ilyet? Esetleg mi a tanácsa?



2019. márc. 24. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A vakbeled jobb oldalt van, a végbeled megint más tészta. Ha vesemedence gyulladásod lenne akkor instant cefetül éreznéd magad.

Vesekőre nem gondoltál esetleg, csak az ilyen akut nagyobb bajokra? Nem vagy kicsit hypochonder?

2019. márc. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom 😀 Csak azért ijedtem meg ennyire , mert soha nem volt még nekem ilyen problémám. Egészséges, sportoló ember vagyok . Azért az orvoshoz elmegyek majd .
2019. márc. 24. 13:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Holnap menj dokihoz

A vakbélgyulladást ki lehet zárni, az jobb oldalt van.

De a vesés sztori kicsit veszélyes..

2019. márc. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Legkésőbb kedden tudok csak dokihoz menni. Tegnap este is (vasárnap) jobban elkezdett fájni , de vettem be fájdalomcsillapítót és elmulasztotta szerencsésen , pedig lehet ugyanaz várt rám mint előtte való napon ... Nem kívánom senkinek sem .
2019. márc. 25. 02:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap számít!! Nem tudod mi baj van. Jó lenne ha ma mennél!
2019. márc. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mégis ma megyek igen . Vizeletet is viszek .
2019. márc. 25. 08:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Na mi volt?
2019. márc. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jóra tippeltem. Vesemedence gyulladás , vagy legalább kezdődő, nincsen minden tünet hála az égnek. Pozitív vizelet mintám volt. Mai naptól délután elkezdtem antibiotikumot szedni stb. 🙂 Örülök, hogy “csak” ennyivel megúsztam. Köszi !
2019. márc. 26. 19:08
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Jobbulást❤️
2019. márc. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! Nektek is 😉☺️
2019. márc. 27. 09:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!