Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az almalé jó a hasfájás ellen?

Az almalé jó a hasfájás ellen?

Figyelt kérdés
tudtok valami módót mondani rá hogy házi gyógyászatból hogy tudnék meggyógyulni? megy a hasam már egy ideje

#házi kolbászka #házi manó
2018. márc. 29. 19:30
 1/5 anonim válasza:
Szerintem az almalé nem segít.Próbálj gyógyszereket szedni(persze,ha nincs gyógyszerallergiád).Ha a gyógyszer sem segít lehet gyomorfekélyed van vagy bármi más,menj el orvoshoz.
2018. márc. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és inni lehet csak úgy? már úgyértem hogy lesz baj ha almalevet iszok ilyenkor?
2018. márc. 29. 19:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát max kimegy belőled az is. Inni viszont kell.
2018. márc. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük avval, ha valaki beteg, forduljon orvoshoz. (még ebben a pocsék egészségügyi helyzetben is), ne itt kérjen segítséget! Ezt az oldalt nem távgyógyításra találták ki!

(Nem megszólni akarom a kérdésedet, de ki szoktam akadni, amikor innen várnak egészségügyi megoldást a betegek.)


Ha több napig fáj a hasad, az sok betegségnek lehet a tünete. A hasmenés persze lehet néhány napos kellemetlenség. A hosszadalmas fájdalom viszont nem igazán normális állapot.

Elsősorban meg kell szüntetni a hasmenés okát. Ez különböző dolog miatt lehet. Nehéz megmondani, épp mitől alakult ki.

Nagyon fontos a folyadékpótlás! A legjobb a mentes víz, a tea (nem a fekete). Kamilla és borsmenta. Ha felfújódás is van, akkor keserű édeskömény teát. (én még az ízét is kedvelem) Ha megfázással járó hasmenés, akkor hársfa, kamilla tea, hasmenés múlásával lehet gyömbért, mert az is nehezebb a gyomornak. Teakeverékek is vannak hasmenésre.

Nem szabad tejterméket, kávét fogyasztani. Utóbbi fekélykeltő, főleg az üres gyomornak.

Az igazi alma, a reszelt alma az jó, de inkább csak másnap, harmadnap. Béltisztító hatása is van, rostot is ad. (a szűrt dobozos almalé nem jó, sőt rossz, a magas citromsav tartalom miatt marja a gyomrot) Kissé segít a hasmenés gátlásában, de nem annyira, mint egy gyógyszer.

Ha nem szeretnél "kémiai, vegyi" gyógyszert, akkor a széntabletta ajánlott. De első napokban inkább semmilyen gyógyszer, mert hagyni kell kiürülni a szervezetből a kórokozókat, méreganyagokat.


Ha nem múlik a hasmenés, véres a széklet, láz jelentkezik, erős hasi fájdalom, akkor mindenképp orvoshoz kell menni, ill. hívni!


Másnap, harmadnap némi rostosat is ehetsz, pl. valamilyen rostos kekszet. Almával nagyon finom. Sós vízbe főtt krumpli, főtt rizs, zabpehely (nem tejjel). Többször keveset kell enni.

A banán is jó hasfogó hatással bír.

Majd jöhet a teljes kiőrlésű kenyér, pirítós. Párolt zöldségek, de nem a puffasztó fajták. Jöhetnek a rostos gyümölcslevek is, de mértékkel, a vitaminosak persze.


Jobbulást!

2018. márc. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt kifelejtettem, nem mindegy, hol fáj! A hasad vagy a gyomrod. (a gyomorfájás a mellkasi résznél van, erős fájdalom még az infarktussal is összekeverhető) A gyomorfájást fekély is okozhatja vagy reflux betegség. Ebben az esetben, nem csak rövid, hanem hosszútávon is kerülni kell számtalan ételt, italt. Nem részletezném, utána lehet olvasni. De mindképp ki kell vizsgáltatni!


A puffadás okozhat egyszerre has és gyomorfájdalmat. Ebben az esetben első pillantótól ajánlott a gyógyszer is. (szimetikon, pl.: Espumisan)


Probiotikumok is ajánlottak hasfájás, hasmenés esetén! (pl. normaflore)

2018. márc. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!