Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mentes vizet ittam eddig a...

Mentes vizet ittam eddig a melóhelyen, s s pár óránként volt kis dolgom. Pár napja csak un. Cukrozott üdítő volt a gépben azt fogyasztottam és szinte ahogyan ittam úgy kellett menni kis dologra. Lehet cukros vagyok?

Figyelt kérdés

2018. márc. 22. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Kezdésnek ajánlott:

https://www.youtube.com/watch?v=ZXd_39cRwLU


A cukros üdítők úgy károsak ahogy vavnnak. Nem csak azért, mert annyi cukor van bennük, hogy egy kupicányi elég lenne egy napra (mi meg ugye phárszámra, üvegével isszuk, ha isszuk), hanem azért is mert élettanilag a cukor (főként a mesterséges cukorkombinációk, mint a glükóz-fruktóz) alapvetően lassabban és nehezebben, megterhelőbben bonthatóak le a szervezet számára - és nem kevésbé fontos tényező az sem, hogy a cukor épp a sótlanodást gyorsítja fel. A fenti ideóból kiderül, hogy a só létfontosságú a szervezet számára, nincs nélküle élet, ép elme, ép idegrendszer, ép emésztés, stb.

A szervezetben víz is van, és ez sós és édes koncentráció. Ahogy az ember tevékenységet végez, még a kognitív tevékenység is - sótlanodással jár. Súlyos sóhiány esetében az ember nemcsak rosszúl lehet, el is ájulhat, pszichológiailag összezavarodhat, gondolkodása romlik, épp úgy, mint az összes életfunkció. A szükséges só a színtiszta só (99,5% NaCl - konyhasó) - amit rendszeresen pótolni kell.


Mire számíthat az, aki rendszeresen cukros üdítőt iszik: dehidratáltság, azaz kiszáradás. Kémiailag az ödítők, a szénsavas üdítők olyan kémiai egyensúlyra vannak kihegyezve, hogy inkább minősülnek simán habnak, mint folyadéknak - nagyon kicsi a különbség. Ez a kevés valós folyadéktartalom is annyira tele van tömve anyagokkal - pl cukorral - hogy egy pohárral több mint két napra elegednő cukrot is képes meginni az ember, ami ráadásul lassan bomlik le, és ha nem tu lebomlani, lerakódik a szervezetben - először az izmokban (nehezebb izommozgások, csökkenő teljesítmény), majd ha nincs hova rakni a szervezetnek a cukrot, akkor a szervekbe is (szervi alulműködés, lásd cukorbetegség: pajzsmirigy alulműködés pl.) - a többi anyagról nem is beszélve.


A legjobb, amit tehetsz, hogy minden körülmények között elkerülöd, hogy ilyeneket igyál.


Tekintve, hogy a szénsavas, cukros üdítők a napi cukoriglény sokszorosát tartalmazzák, így a szervezet azon van, hogy minél előbb ürítse, amennyire lehet, elkerülve a megbetegedést. Ha eddig nem volt, számíthatsz székrekedésre, rosszabb emésztésre, esetleg szédülésre, kiszáradásos tünetekre is, a többiről nem is beszélve. A cukor alattomos anyag, csak akkor veszed észre, hogy gond, van, amikor már komoly a baj.


Ha eddig nem volt cukorbetegséged, számíthatsz rá, hogy így könnyebben kialakul.


Viszont az, hogy ahogy ittad, rögtön kellett menni, számomra azt mutatja, hogy erőteljesen sóhiányos a szervezeted (ahogy a cukor erősen sótlanítja a szervezetet - és tekintve, hogy az emberek rettegnek a sótol, holott - ahogy említettem - nincs élet nélküle) - így jellemző, hogy az innivaló "átszalad" rajtad, nincs ami megkösse: ilyen a só, és a kollagén pl.


Nézd meg a fenti videót, meglátod, megéri rászánni az időt.

2018. márc. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szedetet és a linket,elkezdtem parajdi sót fogyasztani amihez csak lehet .
2018. márc. 24. 14:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért ennyi marhaságot nem kéne összehordani, hogy egy kupicányiban is sok a cukor.


A flakonban sok a cukor, az a probléma. Akinek baja lesz tőle, annak azért lesz, mert napi szinten lecsusszant a másfél littyó. Olyan ember nem létezik aki a mérsékelt fogyasztástól még problémázott volna. És ugye ott virít a dobozon a kijelölt napi adag, ami 250 ml.

Ezt energiaitaloknál általában betartják, de üdítő, jegestea, gyümölcslé, tök mindegy, ez az érték valamiért feledésbe merül és csak gurul.

2018. márc. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy olvass utána, főleg a kólákban használt mesterséges fruktóz-glükóz kombinációnak, talán máshogy fogod látni. A cukorbetegség egyébként alattomos kór, mire észreveszed, hogy baj van, már nagy a baj.
2018. márc. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell utánaolvasnom, mert üdítőital ipari technikumot végeztem, pontosan tudom a károsságát minden összetevőnek. Valóban nem az egészség záloga egyik se, abban az esetben ha valaki sokat iszik belőle. De nevetségesen alacsony mennyiségekre is rámondani a rosszat, az baromság, ha tetszik ha nem.
2018. márc. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!