Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Könyök alagút szindróma...

Könyök alagút szindróma kezelések nélkül?

Figyelt kérdés

Mindkét kezem zsibbad (a kisujj és a gyűrűsujj) és fáj a könyököm. A bal lábamon pedig a nagylábujj melletti ujjam zsibbad.

Ideggyógyásznál voltam, csak a kezemet vizsgálta, a lábammal nem foglalkozott, meg sem nézte, pedig mondtam neki, hogy zsibbad. Végül felírt B vitamint.


Ennyi. Nem mondott semmit. Ambuláns lapot nem adott.


Amikor már elköszönt, megkértem, hogy utaljon be gerinc röntgenre. Azért kértem, mert úgy gondoltam, hogy valamilyen gerinc probléma okozza a zsibbadást. Ő erre szó nélkül megírta a beutalót és elköszönt.


A röntgen után visszamentem a lelettel. Azt mondta, hogy a lelet negatív és megint el akart köszönni. Ambuláns lapot nem adott.


Végül én kértem ambuláns lapot, hazudtam, hogy a háziorvos kéri. Nem örült a kérésemnek, de végül az asszisztense megírta.


Otthon elolvastam és meglepődtem, hogy a diagnózisnál a könyök alagút szindróma van leírva.

Interneten erről azt olvastam, hogy nagyon fontos, hogy minél előbb megkezdjék a kezelést, ha diagnosztizálták.

A doktornő viszont el sem mondta, hogy ez a bajom, a kezelésekről nem is beszélve, semmilyen kezelést nem ajánlott. Csak egy receptet kaptam, B vitamint.


Valaki tud nekem adni tanácsot, hogy most mit tegyek?

Milyen orvoshoz érdemes még elmenni, ideggyógyászon kívül?

Milyen kezelésekre van szükség?



2017. aug. 31. 01:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Senki?
2017. aug. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem százas ez az ideggyógyász...
2017. szept. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bambuci2 válasza:

Nekem komolyabb is a bajom, nekem már minden végtagom állandó jelleggel zsibbad, napról napra gyulladásos fájdalom jelentkezik hol az egyik lábamban, hol a másik kezemben, össze-vissza, hol az ujjaim fájnak, hol a lábszáram, a könyököm, a nyakam áll be, a nyelvem zsibbad le és beszédképtelenné válok. 30 évesen már csak a leszázalékolásra várok, szánalmas... Nekem is csak B vitamint nyomnak, és ezzel el van intézve. 3 "ajánlott" neurológust látogattam már, és hiába. Lóf****t nem mondanak, le vagyok szarva, pedig magánrendelésekre járok kőkemény "percdíjakat" fizetek meg nekik.


Ezt gyógyszer, műtét nélkül semmiképp nem úszod meg. Neked még szerencséd van, mert van diagnózis, az enyémre annyit nem tudnak írni, hogy bambi. Menj el egy magánrendelésre valamelyik idegsebészetre.

2017. okt. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3-as hozzászóló:


Nem vagyok szerencsés, "mert már van diagnózis", mivel a diagnózis téves volt!


Voltam ugyanis egy nyaki gerinc MR vizsgálaton és kiderült végre (6 év szenvedés után), hogy mi a bajom!


Nyaki gerinc sérvem van!


A lelettel visszamentem neurológushoz és, mivel az egyik lábam is zsibbad, kértem, hogy az egész gerincemet vizsgálják meg!

A doktornő nem örült a kérésemnek, nem akart adni beutalót, de végül meggyőztem, mivel elmondtam, hogy néha alig tudok járni.

Most várom a gerinc Mr vizsgálatának a leletét.


Én azt ajánlom, hogy kérjél beutalót MR vizsgálatra! Abból minden kiderül.

Ha nem ad a doki, legyél kitartó!


Ha akkor sem ad, írjál panaszt, tértivevényes levélben.

Legyen bizonyítékod arra, hogy nem segítettek!


Időközben el tudsz menni privát MR vizsgálatra, a 13. kerületi Visegrádi utcai Egészségházban viszonylag kedvező árakon csinálják, legújabb típusú géppel!


Amikor a leletből kiderül, hogy mi a bajod, benyújthatod a számlát az egészségbiztosítónak, mivel az orvosok szívattak és nem akartak segíteni!

2017. okt. 12. 07:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Valami fejlemény?
2017. dec. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!