Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Könnyen barnulóként elég...

Könnyen barnulóként elég lenne nekem csak UVA-ellen védő naptej?

Figyelt kérdés
Természetesen, ha egyáltalán lehet kapni a piacon. Az UVA hosszútávon fejti ki a hatását, öregbíti a bőrt, és idővel akár bőrrákhoz is vezethet. Az UVB-nek viszont vannak pozitív tulajdonságai is – ez felelős a D-vitamin-termelésért, és tudtommal főként emiatt barnulunk. Na mármost, a nyár első két hete után (mikor már egész barnás vagyok) gyakorlatilag nem tudok leégni akkor sem, ha 2-3 órát vagyok a napon, naptej nélkül. Ezért nem is használtam. Aztán mikor bekentem magam az egyikkel, rájöttem, hogy egyáltalán nem barnulok tőle, és ha anélkül sem égek le, fölösleges kenjem magam valamilyen szerrel. Csakhogy az UVA a barna bőrűeket sem kíméli (az UVB a fehérebb bőrűeknek viszont veszélyes is lehet), ezért gondoltam arra, hogy mi lenne, ha olyan naptejet használnék, amelyik UVA ellen véd csak. Mi a véleményetek?

2017. aug. 2. 10:40
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!