Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Túl lehet élni a veszettséget...

Túl lehet élni a veszettséget anélkül, hogy kezelnék az embert bármiféle gyógyszerrel?

Figyelt kérdés

2017. jún. 4. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, még kezelni sem lehet. Nagyon ritka az, amikor valaki túléli. Egyik oktatóm mesélte, hogy eddig, amit diagnosztizáltak veszettséget az idők során 6 élőlény élte túl
2017. jún. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor csak védekezni lehet ellene? Vagy az oltás sem nyújt 100%-os védelmet?
2017. jún. 4. 22:27
 3/5 anonim ***** válasza:
De védekezni lehet ellene, és sajnos nem, 100%-os védelmet nem nyújt
2017. jún. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Dehogyisnem lehet kezelni. Már nagyon régóta létezik posztexpozíciós oltás sorozat, amelynek igen nagy a hatékonysága. Igaz, hogy ha már megjelentek a tünetek, akkor maximum a templomba érdemes menni, de egyáltalán nem halálos ítélet, ha egy veszett állat megharap. (Ha kezelés alatt a tünetek alatti kezelést értettétek, akkor teljesen igazatok van. )
2017. jún. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a tünetek megjelenése előtt megkapja az ember a évdőoltást akkor nem fejlődik ki a veszettség. A lappangási idő nagyon hosszú az esetek nagy részében, van idő az oltást beadni. Nem oltott esetben mikor már a tünetke megjelennek már tényleg nincs sok esély, embereknél túlélés 2005-ig nem is volt. Akkor kísérleteztek ki egy Milwaukee protokoll nevű kezelést, egyszerűen mesterséges kómába rakják az embert és várnak hátha képes legyőzni a vírust a szervezete ha kap rá időt, de a hatékonysága nem túl jó, kb. a semminél egy kicsivel több az esély, eddig 6-an élték túl, de alaklamzták 36 vagy 37 emberen, vagyis 30 esetben nem segített.


A védőoltás is úgy működik ,hogy elölt vagy gyengytett vírusokat tolnak a vérbe, amit a szervezet észrevesz és nekiáll védekezni ellene, ellenanyagot termelve, így mire az idegpályán masírozó vírus eléri az agyat, addigra már fel lesz rá készülve és fél kézzel intézi el. Ezért is kell minél előbb elkezdeni az oltássorozatot, de mivel 2-8 hét az átlagos lappangási idő az esetek nagy részében hetekkel később megkezdve sem késő. Azon múlik minden mekkora volt a harapás és hol történt, fejhez közel rövidebb a lappangási idő, meg többszörös harapásnál is.


Wikipédia szerint a legrövidebb feljegyzett lappangási idő 4 nap volt embernél, a leghosszabb pedig 6 év. Na az utóbbinál ha 5 és fél után kapja még akkor is segített volna.

2017. júl. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!