Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » MRI felvétel értelmezésében...

Liliputika kérdése:

MRI felvétel értelmezésében segítene valaki?

Figyelt kérdés

A liquorterek normális tágasságúak. A középvonal nem diszlokált. Supratentorialisan az oldalkamrák merőlegesen illetve juxta corticolisan néhány kisebb T2 és FLAIR szekvenciákon jelintenzív góc ábrázolódik. Infratentorialisan kóros jelintenzitás eltérés nem észlelhető. Kontrasztanyag adását követően kóros halmozás nem jelent meg.

Köszönöm! :)



2017. ápr. 11. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a latin szavakat beírod a google-ba akkor máris tudni fogod mit jelent a lelet. Én is úgy szoktam :D

De az orvos nem mondta el?

2017. ápr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen renben lesz!Bocsi,nem tudok ám én sem latinul,de ki lehet venni azért,hogy ebben semmi baj nincs.Amúgy nem ajánlom,hogy google fordítóval "okoskodj",mert félreérthetsz egy-egy kifehejezést és parázol rajta.Majd a neurologus lefordítja,de ne aggódj!
2017. ápr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én nem a fordítóra értettem. Hanem simán a googleba beírod és kiad olyan oldalakat ahol meg van magyarázva mit jelent.
2017. ápr. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Sajnos csak április végén jutok el a neurologushoz. A felvétel egy betegség gyanuja miatt készült. Addig, gondoltam, hátha találkozott már valaki ilyen leírással :-)

2017. ápr. 11. 18:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nagyot fogok tévedni, mert nem vagyok orvos, csak képalkotó diagnoszta, de nekem ez a leírás ennyi alapján felveti az SM, azaz a szklerózis multiplex gyanúját. Bár lehet csak azért mert kb. naponta vizsgálom őket és többé-kevésbé ilyen beutalójuk van.


Ami SM-re utal a leletben: a t2+flair hiperintenz góc az egyik jel, de nagyon sok más betegség is okoz ilyet, bár a legtöbbje egy-egy darab elváltozás és inkább a korral jár. De az elhelyezkedése az ami igazán gyanús juxtacorticálisan nem túl sok minden más lehet, a kamrafalra merőleges megjelenés is tankönyvi.

Ami az SM diagnózisának ellentmond, azaz hogy infratentoriálisan nem jelent meg, pedig nagyon szeret ott megjelenni, de persze lehet, hogy csak MÉG nem jelent meg.

Ami még ellentmond azaz, hogy a kontrasztot semelyik góc nem halmozta. Ez erősebb kizáró tényező, bár egy SM gócnak nem feltétlenül kell halmoznia. Arra emlékszel még, hogy mikor kaptad meg a kontrasztanyagot? A vizsgálat elején/még a felfektetésnél vagy a vizsgálat végén. Ha a vizsgálat végén akkor a kontrasztot még nem biztos, hogy felvették a gócok, mert kell nekik kb. 15 perc hogy rendesen felvegyék az aktív gócok.


Szóval szerintem ez gyanús SM-re, főleg ha relatíve fiatal vagy(60 alatt) és nem vagy cukorbeteg/hipertóniás. De egy leletből persze nem tudok ítélni így ez csak egy logikus tipp.

2017. ápr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!