Nem értem: Mi fájhat bal vesetájon? - ha nem a vese, nem a hasnyálmirigy, mert a hasi ultrahang nem mutatott ki semmit.
Több oka is lehet, nem feltétlenül orvosi probléma.
Lehet súlyos folyadékhiány miatt, sóhiány vagy egyéb szükséges tápanyaghiány miatt, fikai megterheltség utóhatásaként, részleges érszűkület eredményeként, idegszál becsípődés miatt, de ahogy írták, lehet kisugárzó fájdalom is, gerinc felől, vagy egyéb belső szerv felől. Szóba jöhet még a vesekő, de ez ritka ebben az esetben, de nem kizárható: érdemes kivizsgáltatni. ha vesetájon fáj, akkor lehet felfázás is, vesemegfázás, mellyel vigyázni kell: aki egyszer felfázik ezen a tájon, az a legtöbb esetben később újra hajlamos lesz a felfázásra. A hasnyálmirigy tünetek a legtöbb esetben keményebb hasi tapintással, és nem csak egyoldali fájdalommal jelentkeznek.
Ha a fájdalom hosszabb ideig fennáll, esetleg krónikus, vagy periódikusan visszatérő, akkor érdemes kivizsgáltatni.
Szívesen a választ.
A fájdalomcsillapítókról viszont fontos megjegyeznem: a fájdalomcsillapító - egyetlen fájdalomcsillapító sem - oldja meg a problémát, és nem is szünteti meg a kiváltó okot.
A fájdalomcsillapító annyit csinál, hogy elzsibbasztja az érintett ideget, így a fájdalomérzet nem jut el az agyba, ahol fájdalomként érzékeljük.
A probléma nem szűnik meg vele. Ha most elviselhető, vagy egyáltalán nem fáj, akkor egy idő múlva meg lehet próbálni a fájdalomcsillapító nélkül, de nagy valószínűséggel a fájdalom vissza fog térni.
A fájdalomcsillapító valóban nem teljesen értelmetlen, vagy szükségtelen, mert nagy fájdalmak, vagy műtétek esetén nagyon is jó, ha az ember nem érzi a fájdalmat: de a lényeg, hogy a fájdalomcsillapító nem gyógyszer, nem segíti elő a gyógyulást, a valódi probléma attól még megmarad, amit ki kell vizsgáltatni, és esetleg célzott kezelést kapni rá.
Egyes fájdalomcsillapítók tartalmaznak már összetevőket is, amelyek szintén hasznosak lehetnek, például gyulladáscsökkentőt, ami egy ideig hasznos, és szükséges, például egy fogíny gyulladás esetében, ami duzzanattal és fájdalommal jár. Fontos még megjegyezni, hogy a fájdalomcsillapítók folyamatos szedése nem jó ötlet. A fájdalomcsillapítók egy része úgy működik, hogy megváltoztatja a szövet és igedek ph értékét, mely állapot huzamosabb ideig fenntartva a fordítottjára sülhet el. A fájdalomcsillapító hatásának elmúlása után esetleg erősebb fájdalom jelentkezhet, a szervezetben bekövetkezett ph változás, és megterhelés miatt, mely míg helyre nem áll kellemetlen lehet.
Ezért is fontos, hogy csak a legindokoltabb eseteben, leginkább átmenetileg alkalmazzunk fájdalomcsillapítót. Különleges esetekben, súlyos esetekben, amikor olyan nagy a baj, pl daganatos betegségek esetén indokolt lehet huzamosabb ideig, erősebb fájdalomcsillapítók alkalmazása, de fontos megérteni, hogy minél huzamosabb ideig alkalmazzuk, annál rosszabb lehet utána.
Szia,
Nagyon régi kérdés, de hátha figyeled még. Hasonló helyzetben vagyok, én holnap megyek magánba uh-ra, mert harmadik napja fáj és gyorsan akarok eljutni.
Azt akarom kérdezni, hogy neked is ilyen jellegű volt a fájás?: a bal oldalamon, de így konkrétan az oldalam érzem és a hátamat ugyanezen a részen, tehát a hátam közepétől balra, a bordák legaljánál. Nyomásra/kopogtatásra fáj, először nem tudtam hogy pontosan hol érzem, de biztos hátulról sugárzik ki.
Nagyon hirtelen, a semmiből jött amúgy a fájás egy izomgörccsel, azóta tart tompán.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!