Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » üssetek agyon.20 évesen lehet...

üssetek agyon.20 évesen lehet trombózisom van?

Figyelt kérdés
sokat ülök számítógép alőt, napi két-három órát. ma észrevettem hogy mikor felállokalig tudok járni úgy fáj a vádlim mind2. lehet csak elnyomorogtam a székben, de engem aggaszt. nem foltos a lábam és nem is dagadt fel, de utánanéztem hogy van ún. néma trombózis is.:/

2017. jan. 7. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:
11%
Ezt neten eresztül senki nem fogja tudni megválaszolni, az egyetlen értelmes ötlet felkeresni egy orvost!
2017. jan. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kéne többet mozogni...
2017. jan. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, létezik fiatal korban is trombózis,sőt tüdőembólia is. Általában olyanoknák fordul elő ilyen fiatal korban,akiknek valamilyen véralvadási zavaruk van. Ennek kizárására érdemes lenne elmenned egy kivizsgálásra.

"APC-rezisztencia (Leiden mutáció): az örökletes tényezők közül a leggyakoribb rendellenesség, azonban nagyon ritka esetben nem veleszületett zavar. Az V véralvadási faktor hibás szerkezete következtében nem inaktiválódik. Az alvadást serkentő faktorok lebomlása lassan megy végbe, tartós jelenlétük pedig a vér fokozott alvadékonyságát okozza. A Leiden mutáció fennállása esetén az orális fogamzásgátló tabletta szedése jelentősen megnöveli a mélyvénás trombózis rizikóját, ezért szedése előtt javasolt ilyen irányban vizsgálatot végezni. Antitrombin III-hiány: a legerősebb véralvadásgátló (antikoagulans) tulajdonságú fehérje. Csökkent szintje vagy hiánya, egyéb rizikófaktor jelenléte nélkül is, majdnem minden betegben tromboembólia kialakulását okozza. Protrombin (II faktor) dimorfizmus: az APC-rezisztencia után a trombózisos betegekben a veleszületett véralvadási zavarok közül a második leggyakrabban kimutatható eltérés. Protein-C hiány: ún. inhibitor, mely inaktiválja az egyes véralvadási faktorokat. Csökkent koncentrációja vagy elégtelen működése következtében a véralvadási rendszer szabályozása nem megfelelő. Protein-S hiány: fiatalkorban bekövetkező, ismétlődő trombózisok hátterében mutatható ki, gyakran társul Leiden mutációval. A fentieken kívül előforduló defektus a diszfibrinogenemia (vénás és artériás trombózisok kialakulásához egyaránt vezet) és a hiperhomociszteinemia, melyek ritkán állnak az MVT hátterében."

2017. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!