Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet refluxom ha nincs savas...

Lehet refluxom ha nincs savas visszafolyás a nyelőcsőbe?

Figyelt kérdés

Csak esténként nem tudok aludni, mert 20-30 perc fekvő helyzet után elkezd a gyomorszájam nyomni,fájni és hányingerem lesz. De nem érzek semmi savat.

Emiatt sajnos hetek óta nem tudok aludni. 2 órán keresztül áll fenn maximum ez a hányinger gyomorszáj nyomás és után elmúlik, de ilyenkor mindig ennyi időt állva töltök éjszaka, mert ha visszafeküdnék durvább lenne.


Továbbá a beleim is mozoghatnak a refluxtól?


2016. dec. 21. 18:02
 1/4 A kérdező kommentje:
torkom reggel nem fáj, hanem iylen furcsa érzéső mintha irritáva lenne
2016. dec. 21. 18:06
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell visszafolynia a savnak a torkodig,már az amiket leírtál bőven fed egy fokozott gyomorsav túlműködét. És igen,a belekre is van hatása,hiszen a több sav nem csak felfelé folyik bővebben,hanem a belek felé is.
2016. dec. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én sem érzem már magát a savat, de a gyomorszájamat annál inkább, ha olyan van. Ez sajnos ugyanúgy a reflux tünete. Többek között mellkasi és hátfájását, égő érzést is okozhat, mintha infarktusod lenne. Azon kívül nyomást a mellkasban, gyomortájon, gombócot a torokban, torokkaparást, rossz szájízt/szájszagot, hányingert, öklendezést... sorolhatnám még.


Jó nagy párnán aludj, hogy a fejed feljebb legyen, és igyál Peridot vizet. Nekem az volt a csodaszer. És próbálj meg nem enni lefekvés előtt. :D


Milyen bélmozgásra gondolsz?

2016. dec. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát hangosak éjjel a beleim mikor lefekszem fekvő helyzetbe, nem is értem :D
2016. dec. 21. 19:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!