Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyakori köhögés, ami egy éve...

Gyakori köhögés, ami egy éve jeletkezett, és egyre erősebb. Mi miatt lehet?

Figyelt kérdés

Édesapámnál egy éve jeletkezett a gyakori köhögés, először csak reggel, majd egyre többször, ma már szinte egésznap csak köhög. Elég csúnyán és egyre csak többet. Mi lehet az oka?

A cigiről 18 éve leszokott. Foglalkozása kőműves, ha számít valamit. Allergiás a porra(de nem biztos hogy jól tudom.)



2016. okt. 23. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Elmegy édesapád a háziorvoshoz, és kér beutalót a tüdőgondozóba. Ott hamarabb kaphat diagnózist, mint egy ilyen oldalon, ahol általában nem tüdőgyógyászok írogatnak.

Tisztelem az aggodalmadat, de nem lehet az orvost kikerülni.

2016. okt. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Volt már orvosnál, egy éve, akkor leszoktatták a 30 éve tartó orrcsepp függőségről, azóta köhög bár nem tudom hogy ez mennyire függ össze..

Most volt tüdöszűrésen de ott sem találtak semmit.

2016. okt. 23. 21:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Pszichogén köhögés is lehet. Nekem az szokott lenni. Akkor van ilyen ha kedvezőtlen változás áll be valaki életében, vagy hirtelen erős stressz éri. Tehát lelki okokból. A kiváltó ok megszűnésével a pszichogén köhögés is elmúlik. Viszont hosszas fennállás esetén fizikai tünetek is megjelenhetnek, például reflux. Amikor ilyen köhögésem volt akkor vagy a természetben vagy a kiegyensúlyozottabb Ausztriában tartózkodva szokott elmúlni. De gyógyszer vagy gyógynövény semmi sem segített, kizárólag a kiváltó ok megszüntetése. A pszichogén köhögéshez elég egy kapzsi főnök, rossz munkatárs, vagy rossz társadalmi közhangulat, stb.
2016. okt. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Napsugar11 ***** válasza:

Szia, elöljáróban annyit, hogy 54 éves vagyok és daganatos betegekkel foglalkozom. Ezért is írok, hogy tudd, milyen előzményekkel találkozom a betegeimnél.


IGEN, számít, hogy kőműves, méghozzá azért, mert közben belélegzi az ártalmas anyagokat, amik nincsenek jó hatással a tüdejére.Sajnos ezektől az állandó irritáló anyagoktól állandósulhat a köhögése. A szervezet megpróbál ettől megszabadulni.


Amikor folyamatos irritáló hatásnak van kitéve, az egy úgynevezett steril gyulladást tart fenn. Ez a steril gyulladás viszont táptalaja a rosszindulatú folyamatoknak, hiszen a kibillent egyensúlyú sejtek hozzájuk hasonló hibás sejteket tudnak csak létrehozni.


Menjetek el ultrahangra, a legjobb a 3-4D-s ultrahang, mert amit a röntgen nem mutat ki, ez a nagy felbontású képalkotó eszköz olyanokat is kimutat.


Ha még lenne kérdésed, privátban személyre szabottan szívesen válaszolok.

2016. okt. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!