Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha egy nagy gennyes sebről...

Ha egy nagy gennyes sebről leszedjük a vart (sebet), azzal jót teszünk, hogy segítünk a gennynek távozni?

Figyelt kérdés

Lesz ott egy nagy nyílt seb, ami persze nem olyan jó, de a gennynek ki kell valahol jönni, és ha már varasodott, akkor nem tud távozni.

Mi a jó megoldás ilyenkor?


2016. aug. 16. 21:36
 1/8 anonim válasza:
56%
Ne tépkedd.
2016. aug. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ettől nem lettem okosabb.
2016. aug. 16. 21:47
 3/8 anonim ***** válasza:
tedd meleg vízbe, nyomkodd ki, itasd le a vízet róla (ne töröld), önts rá alkoholt vagy sebfertőtlenítőt, ha lehet hagyd szabadon hogy tudjon levegőzni de vigyázz rá, ha úgy érzed hogy megint kezd gennyesedni ismételd meg párszór meglátod egyre kissebb lesz, de akár elmehetsz a sebészetre, de ott is kitisztítják és lefertőtlenitik majd.
2016. aug. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha gennyedzik inkább menj el bőrgyógyászatra, ott

lekezelik

2016. aug. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

betadine van itthon, az fertőtlenít.

tehát akkor mégiscsak segíteni kell a gennynek, hogy távozzon.

vagyis így hamarabb gyógyul a seb.

2016. aug. 16. 22:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Maradhat utána így heg vagy vadhús nő ott, de akár felül is fertőződhet, ami veszélyes főleg hogy nagy. Ilyenkor bőrgyógyászatra kell menni, mert a gennyezésnek véget kellett volna érnie. A Betadine nem mindig elég ilyenkor.


Nekem volt egy ilyen pattanásom, mindig letéptem, egy 2mm mély és 4mm átmérőjű kráter maradt hátra, semmi nem tünteti el, jó hogy nem látható helyen van...

2016. aug. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen jót tesz a sebnek, ha távozik a genny belőle. Steril eszközökkel, kézzel kell megnyitni a sebet. Jóddal többször fertőtlenítsd miután óvatosan kinyomkodtad a gennyet. Ezután lazán fedd be steril gézlappal.
2016. aug. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szamo77db ***** válasza:
Én orvoshoz mennék a helyedben.
2016. aug. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!