Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet valakinek epilepsziás...

Lehet valakinek epilepsziás rohama attól függetlenül, hogy nem epilepsziás?

Figyelt kérdés

Teljesen negatív és szabályos MR-rel és EEG-vel.

Az EEG egyszer mutatott rá egy "tüskét", de többször nem, az MR egyszer sem.


2016. jún. 2. 11:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem valószínű.
2016. jún. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen lehet. Úgy tudom, hogy önmagában egy roham, maximum 2, ha valakinek előfordul élete során, még nem biztos, hogy fennáll az epilepszia, hanem más is kiválthatja. Pl. sokkhatás, alkohol/drog túladagolás, súlyos fejsérülés, napszúrás, nagy fokú stressz.-Na de, ez utóbbira azért elég kicsi az esély, hogy a stressz miatt lesz. Mindenesetre, akinek egyszer előfordul azt mindenképp ki kell vizsgáltatni mi miatt történt meg. Úgy tudom, hogy míg maga az epilepszia betegség kb a lakosság 1%-át ha érinti, az emberek akár 5%-a is elszenvedhet élete során egy-egy rohamot. Neked áll fenn a betegség gyanúja, kedves kérdező, ha szabad kérdeznem?
2016. jún. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, rólam lenne szó.
2016. jún. 2. 11:58
 4/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, tudok egy-két dolgot erről a betegségről amúgy, mert több orvos is van a családban, és van egy jó barátom, aki sajnos epilepsziás.
2016. jún. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom kedves kérdező. Kívánom neked a legjobbakat, hogy ne térjen vissza, és kiderüljön, hogy nem az.
2016. jún. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kb 12 évesen volt egy rohamom, akkor vettél észre azt az egy "tüskét az EEG-n utána küldtek több vizsgálatra is, mint negatív, későbbiekben az EEG is. Szedettek velem gyógyszert. Utána évekig nem volt semmi. 16 évesen volt egy balesetem, amiben elég súlyosan beütöttem a fejem, konkrétan megfejeltem egy cipőskomód sarkát.. Anyukám azt mondta, hogy ájult állapotban voltam, utána volt egy rövid remegés. Persze rögtön mentünk orvoshoz, akkor is negatív EEG és MR lett. Meg is voltak lepődve az orvosok, hogy röham után az EEG-k rosszak szoktak lenni.. Az egyik doki szerint ez nem is roham volt, csak a fejbeverés váltott ki valamit "roham szerűt". Gyógyszert emiatt újra elkezdték velem szedetni, és azóta is kell szednem. A mostani orvosom azt mondta, hogy már nem is akarja velem elhagyatni a gyógyszert, emitt, bár ő is úgy sejti, hogy nem amiatt volt. Semmi tünetem nincsen ezóta is eltelt már 4 év.
2016. jún. 2. 12:06
 7/13 anonim ***** válasza:

Jelentkezem! Nekem volt egy rohamom, 3 napot voltam vele a neurológián, kivizsgáltak (szintén MR, EEG stb.) és nem vagyok epilepsziás.


Generalizált roham volt, valami fertőzés (ment a hasam előtte) meg a telihold meg még akármi egyszerre válthatta ki, és kevés is volt a magnézium a véremben (görcskészség nőtt emiatt ugye, akkor kaptam egy kis magnéziumot) de ennyi.


Nincs vele teendő, megkaptam a zárójelentést és a doki annyit mondott, hogy hát ilyen előfordul, ne aggódjak, valószínűleg nem lesz több. Azóta sem fordul elő. Ez 9 éve volt.

2016. jún. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem is kellett gyógyszert szedned? Amúgy emlékeim szerint nekem is volt akkortájt valami vírus-fertőzés, ahogy írtad.
2016. jún. 2. 13:07
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Azért én a te esetedet kivizsgáltatnám egy másik orvossal is. Szerintem te nagyon elhamarkodottan kaptál gyógyszert.
2016. jún. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Nem, egyáltalán nem kellett semmilyen gyógyszert szednem. Kivizsgáltak, nem találtak semmit, csak hogy volt valami fertőzés, ami már múlófélben volt, meg hogy magnézium hiányom volt, ez látszott a vérképemen, de ennyi.


Azt mondták az emberek életében egyszer-kétszer előfordulhat olyan generalizált görcsroham, amit valamilyen külső dolog vált ki. pl fertőzés, mérgezés stb., de ez nem jelenti feltétlen azt, hogy az ember epilepsziás.


Nekem itt le is zárták a témát. Szerencsére.

2016. jún. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!