Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tanácsot kérek 90 éves a...

Tanácsot kérek 90 éves a nagymamám, hasnyálmirigy gyulladása volt milyen ennivalót lehet neki adni? és a lila foltok a kezén a halálnak a jele?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 26. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Zsír-és fűszermentes, könnyű ételt, de az orvostól kellene megkérdezni, hogy milyen diétát ir elő. Amig a gyulladás tart semmit se szoktak adni, hanem infuzióval táplálják.

A hullafoltok a halál beállta után jelentkeznek, egy-két óra múlva, és nem előtte. Szerintem a mamád kezén az infuziók bekötése után, a tű helyén maradt bevérzések kékültek meg, ezek egy idő után elmúlnak ( de lehet, hogy előtte még kékből sárgás-zöldesekké válnak). Idős embereknél lassabban múlnak el. Én nem vagyok idős, de az én kezemről is két hét alatt múlt el a kékülés, amikor a műtétem miatt infuziót kaptam.

2016. ápr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már a kórházba is volt kapott is infúziót, már akkor is voltak lilafoltok a kezén amikor még nem kerültbe a kórházba! És az is nagy baj,hogy egész nap csak alszik meg alszik? meg hát az orrán keresztül etették és a hangja is el ment az miért lehetett? Sajnos az orvosok semmit nem mondtak,hogy milyen diétás ennivalót adjunk neki inkább bele nevettek az arcunkba!
2016. ápr. 27. 20:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos egy 90 éves emberrel gyakorlatilag nem törődnek az orvosok. Valószinűnek tartom, hogy a mamád elég rossz állapotban van, a magas életkorához ez a súlyos betegség társul, ez fiataloknak is veszélyes betegség. Krumplipüré, puhára főzött csirkemell, ilyesmit amit esetleg megehet. Az is kérdés, hogy mit tud megenni, nyelni tud? Turmixolva esetleg? Nehéz igy tanácsot adni.
2016. ápr. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy nagyon semmit nem tud meg enni! Adtunk neki krumplipürét azt se nagyon tudta meg enni! Csak víz kell neki semmi más!
2016. ápr. 28. 09:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!