Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nehézlégzés enyhítése?

Nehézlégzés enyhítése?

Figyelt kérdés
A kérdésem arra vonatkozna, hogy miként lehetséges a nehézlégzés tünetének csökkentése? A közelmúltban egy eléggé súlyos megfázáson estem át, melyet otthon, házilag kezeltem ki. Sajnos azonban már lassan két hete két visszamaradt tünettel kell számolnom: állandó jellegű garatváladék-csorgás, mely állandó torok-"köszörülésre" is késztet, valamint időnként (meglehetősen gyakran) fellépő nehézlégzés, mely mély belégzésre késztet, ilyenkor egy sajátos feszítő érzés keletkezik a mellkasomban, de nem kapcsolódik hozza fájdalom. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy orvoshoz kéne mennem a problémával, de jelenleg legjobb indulattal sem tudok időt szakítani rá, így az érdekelne, hogy (legalább) ideiglenesen mivel tudnám csökkenteni a jelentkező tüneteket?

2016. márc. 18. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, csak hónapokig...Húztam-halasztottam, és eldurvult a helyzet. Végül elmentem dokihoz, és most sokkal jobb a helyzet. Ezzel nem szabad játszani. Nézz utána, miket okozhat. Szakíts időt az orvosra BÁRHOGY. Csökkenteni nem nagyon tudod. Talán jó erős köptetővel, de az sem lesz az igazi. Mucopontot ajánlom.

Miért nem kérsz időpontot a háziorvosodtól? Akkor nem kéne várni, csak bemész, 10 perc múlva vége.

Jobbulást!

2016. márc. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kérnék, de sajnos elválaszt tőle néhány határ, külföldön dolgozom. De április elején hazalátogatok, akkor okvetlenül felkeresem.
2016. márc. 19. 12:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!