Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valakinek napi 3X kellene...

Ha valakinek napi 3X kellene beadnia inzulint magának de ő csak napi 2X szúrja magát a 3 adagot szétosztva az nagy baj?

Figyelt kérdés
Most jöttem rá, hogy anyukámnak az a szokása, hogy nem napi 3X szúrja magát hanem csak napi 2X azt a 3 adagot kettőbe osztva. Arra hivatkozva, hogy délben a munkahelyén nem tudja szúrni magát. Mondjuk szerintem ez csak kifogás. Szerintetek ez mekkora nagy baj? Ne hagyjam annyiba? Csak mert hiába magyarázom neki mintha falhoz beszélnék. Másik városba lakom és nem is tudom ellenőrizni mit csinál.

#inzulin #cukorbetegság
2016. febr. 15. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne hagyd annyiban! Nem véletlenül kell X alkalommal és X időben beadni az inzulint, ill. megfelelő időben is étkezni.

Az kifogás, hogy a munkahelyén nem tudja beadni magának!

Beszélj anyukáddal, mi a gondja a munkahelyén, mi zavarja a beadásban.

Mondd el neki, tájékozódtál (vagy felhívhatod a háziorvosát is érdeklődés céljából) és mindenképpen úgy kell betartani a beadásokat, ahogyan azt a beteg és orvosa megbeszélte. Ha úgy adod be anyu, ahogy most teszed, az X gondokat okozhat.

Sok sikert a megbeszéléshez.

2016. febr. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ha délben a munkahelyén nem is eszik, akkor nem gond... :/
2016. febr. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*kiegészítés: háziorvosát vagy diabetológus orvosát.
2016. febr. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy eszik e hozzá, gondolom gyorshatású inzulin étkezéshez. Ha nem eszik hozzá, akkor nincs gond.
2016. febr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy eszik rá. szerintem amugy a diétát se tartja be csak ha én látom. Azt találtam ki, hogy megfenyegetem, hogy nem láthatja majd az unokáját( még csak terhes vagyok mondjuk) ha nem szúrja magát rendesen és nem tartja a diétát. A háziorvosát is felhívom, hogy ő is dorgálja meg. Mással nem hiszem, hogy hatok rá.
2016. febr. 16. 08:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy az ilyen dorgálásoktól csak rosszabb lesz, ezt neki magának kell lejátszania magában.
2016. febr. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem más - első kézből szerzett - tapasztalatom van. A háziorvos kulturált dorgálása már többeknél segített. Utána valahogyan jobb (lehet picivel is, de több esetben jobb) a labor eredmény. Egy próbát megér, ha jó a háziorvos vagy diabetológus.
2016. febr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!