Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért csak így fázok meg?

Miért csak így fázok meg?

Figyelt kérdés
Miért van az , hogy mondjuk télen -10 v akármilyen hidegben elvagyok pulóverben is ha kint vagyok, nem fázok meg, nincs semmi bajom, max csak fázok. De most , hogy jött ilyen "jobb" idő (+6-10 fok, napsütés)2 nap alatt megfáztam de nagyon, majdnem 40 fokos lázam volt éjjelre, ami reggelre elmúlt, torok fájás, sok takony, orrom dugig, enyhe fejfájás.

2016. febr. 12. 09:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet huzatot kaptál, ha a mellkasodat hirtelen hideg szél éri rövid időn belül megfázhatsz, de akkor is ha be vagy melegedve bent a lakásba és melegen akár pólóba vagy vékony öltözetbe kimész a hidegre akár csak 10 másodpercre és hirtelen hideg ér attól is megfázhatsz.


Én sem fáztam meg amikor erős mínuszok voltak felöltöztem normálisan és nem fáztam meg. Igaz volt amikor picit éreztem a felsőtestemen hogy fázok de akkor sem volt semmi bajom. Én is most amikor nagy szeles idő volt munkahelyemen jöttem ki este kb 3 percet voltam kint mire odaértem az autómhoz, autóval 30 perc alatt hazaértem fűtöttem ezerrel és igaz le is húztam a kabátom cipzárját amit hazaértem jól éreztem magam az autóban gyorsan kipattantam hogy nyissam a kaput meg a garázst kb 2 percembe került kb 5 métert gyalogoltam az autóig az idő alatt szembe szél volt meg is kapott tegnap este én is pocsékul voltam most is taknyom nyálam egybe, lázam nincs de a torkom is kapar. Délután megint kell mennem dolgozni de amint kiszúrják hogy beteg vagyok haza zavarnak mert ott betegen senki nem dolgozhat.

2016. febr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0 fok fölötti időben (főleg, ha nedves) sokkal könnyebben terjednek a baktériumok.
2016. febr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!