Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Puffadás és láz-mitő lehet?

Puffadás és láz-mitő lehet?

Figyelt kérdés

2 napja(pénteken) éjjel arra ébredtem,hogy 38 fokos a lázam.

Más problémám nem volt,másnap felkelve azonban már elég puffadt volt a gyomrom,és enyhén fájt is.

Elmúlt éjjel is hasonló volt a hőm,ma nappal lement 37 alá.

A biztonság kedvéért voltam dokinál az ügyeleten,de meg sem nézett,csupán annyit mondott,hogy vírus:

Igyak sokat,diéta,38 fok felett lázcsillapító,és pár nap jobban leszek.


Közérzetem nem rossz,hányás/hasmenés nincsen,de mivel a doki eléggé lekezelő volt beütöttem a neten a tüneteket és persze mindent ír:vakbél,hasnyálmirigy stb..

Ha megnyomom a hasam nem fáj,tényleg csak ez a puffadás.


Egyébként 31 éves vagyok,nő,egészségesen élek,nem vagyok gyomorfájós,ezért is nem tudom mire vélni.


Remélem csak túlaggódom.Járt már valaki így?


2015. szept. 6. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Fiam, élettársa és 4 gyerek hasonlóképpen. Valóban valami vírus okozta emésztőrendszeri hurut. 31 éves létedre annyi ismerettel kellene rendelkezni, hogy ilyenkor Bolus adstringens bélfertőtlenítóre és széntablettára van szükség. Erős diéta: fehérje és zsírok mellőzése, legfeljebb főtt krumpli, száraz háztartási keksz ill. pirított kenyér vagy kétszersült, fekete csersavas tea cukor nélkül. A diólevél tea nagyon jót tesz. 3-4 nap alatt a komolyabb tünetek elmúlnak, de a normál étrendre csak lassan szabad visszatérni.
2015. szept. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a diétát tartom. Fertőtlenítőt,normafloret eszem. Hasmenésem viszont nincs, ilyenkor is alkalmas a széntablettat enni? utoljára kisgyerekként volt gyomor gondom, így nem vagyok túl tapasztalt a temaban
2015. szept. 6. 19:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!