Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent a következő mellkas...

Jogobo kérdése:

Mit jelent a következő mellkasi röntgen eredmény? : Mk. Hilus kp. fokban kiszélesedett. Ez most rosszat jelent?

Figyelt kérdés

2015. júl. 27. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy a két tüdőfél közötti tér (mediastinum) valamiért kiterebélyesedett, emiatt a tüdő ereinek és légútjainak belépési helyei a középvonaltól mérsékelt fokban oldalfelé eltávolodtak. Önmagában nem feltétlenül kóros, de többféle betegség gyanúja esetén is kórjelző lehet ez a radiológiai lelet, és további kivizsgálásra adhat okot (pl. mellkasi CT-felvétel). Mi miatt készült a röntgen?
2015. júl. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszát!

A mellkasi röntgen további eredménye még: sima kontúrú rekesz, lat. sinusok szabadok. Légtartó tüdők, szív, aorta norm. Trachea légsáv megtartott. Ezt gondoltam én is értem.

40 éves férfi vagyok. Az egész pár hónapja kezdődött egy egészen erős talpi ín gyulladással, mely csak szteroid injekció hatására múlt el. A talpam már nem fáj, de igencsak azóta magasabb a vérnyomásom, a pulzusom ingadozik, sokszor magas (90-110 alaphelyzetben), gyakran szédülök (főleg ha le kell guggolnom vagy hajolnom), futni alig tudok, mert úgy érzem, hogy nagyon hevesen ver a szívem, és utána megijedek. Gyakran van pánikrohamom is.

Több vizsgálaton estem keresztül. A vérképem rendben volt, a TSH az alsó határértéket közelíti, de rendben (0,58), az EKG szintén rendben.

Most a vérnyomásom gyógyszeres kezelés hatására jó, de a pulzus még mindig néha ingadozik. A pánikbetegségre is szedek gyógyszert. Az étvágyam jó, hangulatom kielégítő, de a teljesítőképességem nem a régi. Jó lenne a dolgok végére járni.

2015. júl. 28. 00:35
 3/3 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

A legvalószínűbbnek azt tartom, hogy a hilus kétoldali kiszélesedése az Ön esetében ártalmatlan mellékjelenség. A kétoldaliság és a tiszta tüdőmezők ellene szólnak a tüdőráknak, a negatív vérvizsgálat pedig a lymphomának. A kiszélesedés valószínű okai lehetnek: (1) a közelmúltban a mellkasán vagy nyakán gyulladás zajlott le, amelyre a hilusi nyirokcsomók élettani megnagyobbodással válaszoltak, (2) a magasvérnyomás-betegsége már régebben is fennált, csak nem tudott róla, és emiatt a tüdőartériák kezdeti szakaszai vastagabbá váltak, (3) városban él vagy dohányzott, (4) sarcoidosis-a van, (5) szteroid-mellékhatás. Több eset most nem jut eszembe. A sarcoidosis általában kizárásos diagnózisként születik. Elvileg felmerülhet Önnél is a lehetősége, ezért kérem győződjön meg róla, hogy a korábban ínproblémaként kezelt gyulladás a lábán valójában nem erythema nodosum lehetett-e, amelyet ízületi fájdalom is kísért, mert ezek a sarcoidosis típusos tünetei lehetnek. A megváltozott teljesítőképességének oka valószínűleg a vérnyomásszabályozó gyógyszerek eredménye, de lelki okai is lehetnek, beleértve a kaputárásinpánikot.


Kérem nézze el nekem, ha úgy érzi, hogy sok valószínűtlen dolgot soroltam fel. Nem ismerem Önt, ezért az Ön által leírtadatokból indultam ki. A javaslatom az volna, hogy fél év múlva kérjen egy kontroll röntgent (a tüdőszűrő erre nem alkalmas), hogy van-e változás a tüdőképen.

2015. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!