Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüszős mandulagyulladásba...

Tüszős mandulagyulladásba vissza lehet esni? (többi lent)

Figyelt kérdés
4 nappal ezelőtt kezdődött, 2 napig nem mentem orvoshoz mert ő vidéken volt.Fél évente megesik ez velem hoyg begyullad csak úgy... szóval otthon kezeltem magam (fokhagyma, hagyma pakolás , méz tea, sósvíz) De esténként belázasodtam, 2 nap után inkább kerestem egy helyettesítő orvost így tegnap óta szedem az antibiotikumot amit felírt 5 napig Aktil Duo. Ma már nem gennyes a mandulám bár még elég nagy és piros. Holnap este el szeretnék menni családdal sátrazni. Mennyi az esélye hoyg újra visszaesek? vagy egyáltalán vissza eshetek úgy hogy ma lesz a harmadik napja hogy beveszem az antibiotikumot és holnap reggel is meg sátrazáskor este egyszóval végigszedem az 5 napot csak közben elmegyek egy estét kint tölteni. Inkább maradjak otthon vagy megkockáztathatom?

2015. júl. 17. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól, hogy elmész sátrazni még nem esel vissza.

Akkor esel vissza, ha nem szeded a gyógyszert, vagy nem szeded elég ideig, vagy ha mégsem múlik el 1 kezeléstől, akkor nem mész vissza, hogy kapj még egy adag kezelést, illetve, ha nem pihensz, mikor beteg vagy.

De ha szeded rendesen a gyógyszert és pihensz is, akkor miért esnél vissza?

2015. júl. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szedd a gyógyszert és pihenj. Viszont ha rosszul érzed magad, inkább ne menj.

Barátomnak is mindig begyullad a mandulája, nyár végén ki is veteti. Neki is gennyes volt legutóbb, 2 napot pihent otthon, lázas volt, aztán ment dolgozni.

Nem telt el egy hónap és megint így járt. Mondtam neki,hogy most már aztán tényleg pihenjen, 4 napig bírta, hogy ne dolgozzon, de azóta (május) nem lett ilyen baja.

A barátnőmnek is gyakran begyullad, neki nem gennyes. Jégkrémet eszik rá, és el is múlik neki, ő nem fogja kivetetni. A párom tényleg sokat szenved vele és sűrűn, ezért veteti ki inkább.

Nézd meg holnap, hogy leszel. Ha még nem érzed magad jól, inkább pihenj, és a gyógyszert természetesen szedd.

2015. júl. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Én is így vagyok vele hogy holnap reggel meglátom hogy leszek és akkor vissza esni úgy sem tudok hiszem még hétfőig kell szednem a gyógyszert :)
2015. júl. 17. 15:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!