Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » HELP! Anyának migrénje van;...

HELP! Anyának migrénje van; néha több, mint 3-5 napig is fáj a feje, lüktet neki, tegnap már sírt is. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy nektek milyen gyógyszer vált be? Mert volt már vele orvosnál, az orvos a Cataflamot adta neki, nem használt. Utána próbálta az AlgoFlex Forte-t, az dem vált be. Most a Béres Magnéziumot szedi, az egyszer használ, egyszer nem. Pihenni sem tud pihenni, a munkahelyére már reggel fél 5-kor indul, hazaér olyan 16:30 körül, utána itthon folytatja: főz, mos, takarít, állatokat rendez stb.. Kb. 23:00 körül fekszik le, és teljesen ki iy van bukva.. Szóval, mit ajánlotok? Mit tegyünk? Teljesen tanácstalanok vagyunk. Köszönöm a válaszokat, 14/L.

2015. júl. 15. 13:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

30 évig voltam migrénes. Általában hajnalban ébredtem fel a fájdalomra, hánytam, és utána nem könnyebbültem meg, hanem még rosszabbul lettem, sokszor folyt a könnyem a fájdalomtól. A férjem vitt az ügyeletre, kaptam injekciót, amiben volt többféle szer, az perceken belül hatott. A probléma az volt, hogy én aznap már nem tudtam dolgozni menni.

Szerencsére olyan munkahelyem volt, ahol tolerálták, hogy akár 2 hetente kiveszek egy-egy nap szabit.

Az évek folyamán mindenféle kivizsgáláson átestem, kiderült: nincs szervi bajom. Elküldtek pszichológushoz, akihez néhányszor el is mentem, de rájöttem, hogy a nőnek is kellene egy pszichológus, szerintem én voltam a kevésbé kettyós.


A létező összes fájdalomcsillapítót kipróbáltam, volt olyan orrspray, ami először használt, másodszor már nem. Talán az Analgetica forte kúp volt a leghatásosabb.

Annak idején azt mondták, ha jön a klimax, elmúlik a migrén. Ez így is volt, 49 éves koromban pikk-pakk elmúlt a migrénem. Jött helyette másmilyen fejfájás, ez viszont recept nélkül kapható gyógyszerektől el szokott múlni, igaz, csak néhány órára. Rengeteg fájdalomcsillapítót szedek, egyelőre a vérképem tökéletes, és napi egy szem vérnyomáscsökkentőt szedek. 60 éves múltam.

2015. júl. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Milyen érdekes, benne vagyok a klimaxban és most lettem migrénes.
2015. júl. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Úgy látszik ez is egyénenként változik.


Egyébként amikor terhes voltam - kétszer, és bocsi, lesz, aki megszól a kifejezés miatt - sosem fájt a fejem. Volt olyan orvos, aki komolyan javasolta, hogy szüljek.

Kiakadtam: a gyerek nem eszköz az én nyavalyámra.

Aztán az is lehet, hogy 50 felé már nem csináltam mindenből nagy ügyet, képletesen bevettem a le van szarva tablettát, már nem idegeskedem annyit.

2015. júl. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!