Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ilyen gerincproblémával műtik...

Ilyen gerincproblémával műtik az embert vagy mit csinálnak? Nagyon félek

Figyelt kérdés
Még csak 24 éves vagyok, de évek óta gombócérzés volt a torkomban, meg szoritott. Ha ülő helyzetben hátra dőltem akkor még rosszabb volt, mozgásra megszűnt. Ezek miatt minden orvos lelki problémáknak titulálta de semmi nem változott. Aztán egy másik orvoshoz mentem aki azt mondta nem kizárt hogy valami nyaki gerinc probléma. Már előre félek mi lesz ebből. Volt már valakinek ilyen? Tényleg lehetseges hogy a nyakamból indul ki?
2015. jún. 12. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Megmagyarázhatatlan rosszullétek, állandó rossz közérzet nem társul a tünettel?
2015. jún. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megmagyarázhatatlan rosszullétem nem volt. Rossz közérzetem az igen, főleg mikor belém beszélték hogy pánikbeteg vagyok. De különösebben fizikai fajdalmam nincs.
2015. jún. 12. 14:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Arra én már nem emlékszem, hogy 24 évesen mik voltak a tüneteim. De mára már tudom, hogy egy ritka nyelőcső rendellenességgel születtem. Ami abból áll hogy a nyelőcső izomzata nem kötődik a garathoz, kettő között van egy rés. Ebbe a résbe bekerülnek az étel apró darabkái, amik ott rothadnak bomlanak el. Ez egy gombócot idéz a garat alatt. A táplálkozásban nyelésben nem okoz gondot, ezért az orvosok ráfogják valami pszichés betegségre. Az orvos, aki a torokba néz nem láthatja a rést, mert fedő takarja el. a garat tölcsérszerű nyúlványa ami mélyen a nyelőcső izomzata közé vezeti az ételt.

Addig nem sok gondom volt vele, amíg rágófogaim megvoltak, meg tudtam rágni rendesen a táplálékot. De az idő haladtával, volt hogy két fogamat is kihúzattam egyszerre. A táplálék egyre több megrágatlan darabkája nyomta, feszítette a garat alatti repedést. A közvélemény amit az orvosok irányítanak azt tartja, hogy a gyomorsav csípi sebesre a nyelőcsövet, és ettől van a gombócérzés a torokban. Senki nem tudja, hogy van ilyen rendellenesség, aminek érzését, tüneteit, a központi idegrendszerre ható, protonpumpa gátlók, gyomorsavlekötőként emlegetett orvosságok enyhítenek, egy rövid időre meg is szüntethetik. De a rést azt nem tömik be, ezért az idegölő gyógyszer hatása ha múlik, a gombócérzés újra és újra kiújul. Ha jót akarsz magadnak, ezzel a problémával nem mész orvoshoz. Mert ha megéred a 40 évet idegroncsot csinálnak belőled. A továbbiakat priviben.

2015. jún. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Úristen utolsó....ez megdöbbentő amit leírtál, sose hallottam erről a betegségről. Különben nekem biztos nem ez áll a háttérben, mindenesetre érdekes ilyeneket olvasni
2015. jún. 12. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!