Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tényleg örökölhető?

Tényleg örökölhető?

Figyelt kérdés
Papám szívinfarktusba halt meg 45 évesen, nem is ismertem őt sajnos.Mamámnak meg elég régóta magas a vérnyomása és gyógyszert is szed rá.Örökölhetem esetleg?Néha olyan furcsa érzésem van a bal mellkasomba meg zsibbad a bal karom vagy épp beszúr a bal lapockám mellett.Vagy csak stressz lenne?(mert elég régóta stresszes vagyok)Pedig sportolnom kellene, mert van rajtam zsír azért rendesen, igaz inkább a hasamon.Csak nem merem elkezdeni :)köszi!

2015. jún. 7. 19:00
 1/4 anonim válasza:
Sportolnod kéne és akkor máris kisebb lenne az esélye. Sok minden örökölhető családon belül sajnos.
2015. jún. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ma már lehet azt mondani, hogy a magas vérnyomás és a stressz miatti szívproblémák népbetegségek, teljesen mindegy, hogy volt-e a családban bárkinek ilyen gondja, kialakul.

Viszont igen, ilyen jellegű betegségeket lehet örökölni, vagy legalább is a hajlamot rá.

De ha egészségesen táplálkozol, rendszeresen mozogsz és próbálsz dolgokat nyugodtabban kezelni, bizonyos dolgokat egyik füleden be, másikon kiengedni, akkor ezeknek a betegségeknek a kialakulási kockázatát nagyban lecsökkented.

2015. jún. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkos a családi anamnézis indokolja, hogy kérj a háziorvosodtól beutalót kardiológiára.

Ott megvizsgálnak, csinálnak ekg-t, echo-t, és utána legalább megnyugszol.


Nekem így derült fény a mitralis prolapsusomra, ami teljesen panaszmentes, de néhányévente azért javasolt ránézni.

2015. jún. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Akkor elkezdek sportolni is csak gondolom az fel kell építeni.Nincs valami ötlet esetleg hogy mivel is kezdjem és mennyit?Meg akkor elnézek erre a kivizsgálásra is.
2015. jún. 8. 14:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!