Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Duzzanat mitől lehet?

Duzzanat mitől lehet?

Figyelt kérdés

Reggel vettem észre, hogy a hasam bal alsó részén duzzanat van, a medencecsont felett egy 4-5 centis terület. Nyomásra elég erős, szúró fájdalmat érzek.

Egész nap (igazából nagyjából két hete) napi szinten van hányingerem, szédülök, mintha részeg lennék, de nem annyira, hogy hányjak tőle. Fejfájás is szokott jelentkezni, de lázam nincs. Ellenben a hónaljtáji nyirokcsomóm meg van duzzadva.

Szerintetek mi lehet ez? Egyáltalán milyen szerv van a has bal alsó részén?

Vakbélre gondoltam először, de az a jobb oldalon van, szóval az összes ötletemet ezzel ellőttem.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. jún. 4. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Két hete és még nem jártál vele orvosnál?
2015. jún. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A duzzanat ma jött ki, a hányinger a két hetes, nem tartottam olyan fontosnak.

A nyirokcsomó duzzanat miatt már jártam nála, vérvételre küldött és biopsziát csináltak, ami annyit mutatott ki, hogy valami be van gyulladva, de hogy mi, az nem derült ki, és ahogy a háziorvosom mondta: "valószínűleg nem is fog" Az a probléma, hogy ilyen apró tünetek miatt általában igencsak bunkó stílusban hazaküld az orvos, ezért vagyok úgy vele, hogy csak akkor megyek, ha nagyon muszáj.

2015. jún. 4. 13:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonló volt e helyzet, aztán egy nap megelégeltem, és nekiláttam torokszakadtából ordítani a rendelőben.


Azóta komolyan vesz.


Mindenestre mivel most már van újabb tüneted, mindenképpen el kéne menni hogy nézze már meg. Főleg hogy a tünetek amúgy már két hete fennállnak és komoly problémát okoznak.

2015. jún. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha duzzanat van a hasadon, akkor azonnal orvos!
2015. jún. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha bárhol látszólag ok nélkül keletkezett (tehát nem megütötted, vagy megerőltetted) duzzanatot, daganatot találsz magadon, akkor azt meg kell mutatni orvosnak.
2015. jún. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy gondolom, még várok hétfőig az orvossal, mert bár nem végeztem fizikai munkát, hogy megerőltessem, ettől függetlenül el tudom képzelni, hogy meghúztam/megerőltettem és attól duzzadt be.
2015. jún. 4. 14:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!