Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak a vesekövemmel?

Mit csináljak a vesekövemmel?

Figyelt kérdés
Két éve nyáron begörcsöltem és a mentő vitt be. Kiderült, hogy vesekövem van. (Ureterkő van még a papíron) Röntgennel keresték, de nem találták. Kaptam görcsoldót és elengedtek. Igyak sokat volt a javasolt gyógymód és semmit nem csináltak velem...zúzás és ilyesmi nem volt. Szó szerint semmi röntgen után. Aztán majdnem napra pontosan egy évvel később ez ismét így lett és megint görcsoldó, röntgen de ismét nem találták. Igyak sokat volt a válasz ismét és akkor valóban szép "fehér" a vizeletem, de a probléma továbbra is fent áll. Egyszer egy nap az egyik pisilés nehezen indult meg, aztán rendesen jött, aminek kell, de beszúrt az oldalam. Itt gondoltam ,hogy talán kijött valami....Mit csináljak vele? Koppanni nem koppant, nem volt véres a vizeletem utána, Minden rendben volt azóta is. Ha nem iszok egy nap sokat, érzem, hogy szúr az oldalam és ha iszok rögtön elmúlik. Valóban vesés gond ez, de mit tegyek?

2015. máj. 30. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Röntgen sokszor nem sokat ér kő keresgélésnél

CT az ami neked kell.

2015. jún. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ezt kérhetek bent? Ha bemegyek és kérek ilyet, mint vizsgálat az mibe kerül? Mi ennek a menete pontosan?
2015. jún. 1. 17:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Az orvosoddal beszélj, mond el neki, hogy régóta szenvedés ezzel és szeretnéd ha ct-n is megvizsgálnának. Ne hagyd magad lerázni, nem az van amit ők akarnak. :)

Nekem nem volt röntgen, egyenesen CT-re mentem sürgősségiről, viszont addigra a kő már nem volt a vesémben, viszont a helyét simán látni lehetett ahova be volt ágyazódva.

(Egyébként ápoló vagyok urológián)

2015. jún. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy orvosom úgy nincs, mert sürgősségire vittek csak és háziorvos erről nem is tudott semmit. Ha bemegyek és kérek CT vizsgálatot, akkor elutasíthatnak? Esetleg arra van beutaló? Vagy hogy tudom elintézni úgy, hogy biztos kapjak ilyen vizsgálatot? :/
2015. jún. 2. 18:15

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!