Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A skarlátot könnyen el lehet...

A skarlátot könnyen el lehet kapni?

Figyelt kérdés
Osztálytársam elvileg skarlátos, tegnap még volt iskolába ma már nem. Tegnap én négy órán át mellette ültem és akkor őt már annyira rázta a hideg hogy beszélni is alig tudott. Sok esélyem van rá hogy elkaptam? Nem lenne jó mert egy hét múlva lesz az osztály kirándulás.

2015. máj. 28. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
A fertőzést cseppfertőzés útján kaphattad volna el, de ha nem köhögött rád/a szája elé tette kezét, akkor nem valószínű, hogy elkaptad.
2015. máj. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Általában nem biztos, hogy elkaphatod. Ilyenkor pl az óvodánkban minden bent lévő gyermek antibiotikumot kapott az orvostól.

Szerintem kérdezzetek rá az orvosotoknál.

2015. máj. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sokat köhögött és nem tette a szája elé a kezét.
2015. máj. 28. 14:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor - ha nagyon fontos a kirándulás -, esetleg kérj antibiotikum profilaxist.

Amúgy voltál már skarlátos? mert ha igen, akkor kevés az esélye, hogy kijöjjön rajtad a fertőzés.

2015. máj. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem voltam még skarlátos de anya azt mondta hogy nem megyünk orovoshoz mert még semmilyen tünet nem jelentkezett, és úgyis csak elküldene.
2015. máj. 29. 22:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem azért kell orvoshoz menni, mert lehet megbetegedtél , hanem azért, ad egy antibogyó kúrát, hogy tuti ne betegedj meg. Bár a skarlát az, amelyik nem olyan könnyen megy át egyik emberről a másikra.
2015. máj. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!