Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez milyen betegségre hasonlít?...

Ez milyen betegségre hasonlít? Vagy személyiségzavarra?

Figyelt kérdés

Adott egy ember aki: -teljesen normális, jó társaságban van, bár kicsit visszafogottabb.

-jobb az életfelfogása a vele egykorú tizenévek végén levőkkel

-viszont, ha emberi brutalizmusról, vagy pénzről van szó akkor nincs érzelem.

Tehàt az a fontos hogy gazdag, sikeres ember legyen nagy hatalommal és ha kell akkor bármilyen eszközzel átgázol az embereken csak neki legyen jó. Nincs érzelme más emberek iránt. És ha mondjuk valakit felboncolnának élve akkor ő azt szemrebbenés nélkül végig tudná nèzni.


Ez betegsèg egyáltalán?


2015. máj. 26. 22:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Az viszont fontos hogy a szeretteit pedig nagyon védi.
2015. máj. 26. 22:34
 2/7 anonim válasza:
Kétlem, hogy betegség. Egyszerűen ilyen a személyisége. Mondjuk én biztos, hogy távol tartanám magam tőle....
2015. máj. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam arra is, hogy ez a pszichopátia egyik vállfaja.
2015. máj. 27. 18:16
 4/7 anonim válasza:

A leírásod első fele nárcisztikus személyiségzavarra utal (nem betegség)


"És ha mondjuk valakit felboncolnának élve akkor ő azt szemrebbenés nélkül végig tudná nèzni"


-ez utóbbi szadizmust feltételez, amíg nem válik tettlegessé és csak beszél róla, szintén nem patológiás


Üdv.: egy pszichiáter rezidens

2015. máj. 31. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én az érzelem mentességre és a hatalmaskodás, pénz előtérbe helyezésére azt hallottam, hogy pszichopátiás tünet. Ez mennyire igaz?
2015. máj. 31. 21:16
 6/7 anonim válasza:
Igazad van, ez lehet tünete többfajta patológiás elmeműködésnek, de önmagában nem diagnosztikus, nem utal neurosisra, psychosisra.
2015. máj. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

minél szélesebb lesz a látóköre, annál könnyebben lesz empatikus. Egyébként az ilyen embert érdemes elkerülni.

Hidd el, empátia nélkül nincs igazi siker.

2015. jún. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!