Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek? Aggódóm!

Mit tegyek? Aggódóm!

Figyelt kérdés
Ma amikor felkelt a 3,5 éves kislányom,csak nagyon picikét köhögött. Mikor lejött ebédelni,akkor a kajánál majdnem egész végig köhögött nagyon,és azt mondta hogy nagyon fáj a torka is. Megmértem a lázát,38,6.. Adtam neki kúpot,az most levitte neki 37,9. Most amikor benéztem hozzá,nézte az Alkonyatot,és azt mondta hogy fájnak a végtagjai,a szeme,nagyon kívánja a gyümölcsöt,fáj a hasa. Újra megmértem a lázát,39,7 volt. Újból kapott kúpot.. Aztán gyorsan leszaladt hányni. Mostanra már be is van dugulva az orra,és alig kap levegőt. Nem akar enni,inni,pedig tudja,és mondtam is neki,hogy ilyenkor kell a sok folyadék,de csak egy kortyot ivott. Mit tegyek,nagyon aggódóm hogy kiszárad?! Esetleg milyen gyógyszert vegyek neki? A válaszokat előre is köszönöm!
2015. máj. 23. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg ha orvoshoz vinnél, segítene a problémán.
2015. máj. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
annak a 3,5 éves gyereknek, aki nem iszik és majdnem 40 fokos láza van, annak kórházban a helye!
2015. máj. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most kapott kúpot,előbb mértem 38,1.
2015. máj. 23. 19:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Legjobb lenne orvosnak megmutatni, hallgasson rá a tüdejére. A köhögésre Prospan szirupot adnék, az orrdugulásra Stérimar orrsprayt (vagy hasonló olcsóbbat, van többféle), esetleg lefekvés előtt Nasivint.

Próbáld meg szívószállal adni neki a folyadékot, gyakran 2-3 kortyot (ha egyszerre iszik sokat, amúgy is kihányná valószínűleg), azt, amit szeret. Legjobb lenne mézes hársfa vagy zsályatea, ha megissza, de most mindegy, csak igyon. Csillapítsd a lázát, ha szükséges, de tényleg az lenne a legjobb, ha elvinnéd ügyeletre.

2015. máj. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha van kocsitok akkor öltöztesd fel és irány a Heim Pál ügyelete, ha nincs akkor meg hívd ki hozzá az ügyeletet. Ne félj mert nekik nem kötelező pénzt adni, hogy ha esetleg nem lenne pénzed- viszont kötelező kijönnie ilyen állapotú gyerekhez mint amilyen a tiéd. Amig kihivod őket, derítsd ki az ügyeletes patika címét ahová tud a férjed gyógyszert kiváltani.
2015. máj. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még az a szerencse,hogy van itthon zsályatea,és szereti is. Most azt adtam neki jó sok mézzel,adtam neki C vitamin,és egy almát. Most azzal elvan. Férjem majd megveszi a gyógyszereket,most egyenlőre fújjuk az orrát,és szívjuk. Most 37,8 a testhőmérséklete. Remélem nem is megy följebb. Majd este lefekvés előtt megpróbálunk meginni egy bögre jó meleg tejet,és venni egy langyos fürdőt. Még egyszer köszi! :)
2015. máj. 23. 21:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!